تعداد وبلاگهای تخصصی در حال افزایش است

عطا خلیقی سیگارودی عضو هیات مدیره‌ی پرشین بلاگ در گفتگو با ایسنا تاکید کرد: ایجاد هر نوع محدودیت و یا تعیین چارچوب برای وبلاگ‌ها باعث کاهش تنوع در آنها می‌شود.
عطاخلیقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس «نگاهی به وبلاگ‌ها»ی ایسنا، با بیان این که قانون مدنی در مورد اینترنت وجود ندارد ، گفت: اینترنت نه تنها مثل مطبوعات نیست، بلکه گسترده‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. بنابراین وضع قوانین و مقررات و یا هر نوع محدودیت در این زمینه درست نیست.
وی با تاکید بر این که نیازی در زمینه‌ی تنظیم قوانین و مقررات در حوزه‌ی وبلاگ‌ها احساس نمی‌شود، اظهار داشت: خوشبختانه تعداد وبلاگ‌های تخصصی در حال افزایش است و می‌توان گفت: که آنها به نوعی از روزمره نویسی خارج شده‌اند که خواننده‌ها هم در این زمینه می‌توانند وبلاگ‌ها را به سمت بهتر شدن سوق دهند.
خلیقی با اشاره به برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مختلفی که در آنها وبلاگ‌های منتخب پیرامون موضوعات مختلف انتخاب می‌شوند، گفت: این گونه برنامه‌ها حالت تشویقی داشته و می‌توانند تاثیرات مثبتی را به همراه داشته و از طرف دیگر باعث بالا بردن کیفیت و محتوای وبلاگ‌ها شوند.
وی با بیان این که هر گونه آماری بر اساس مشاهدات و یا تحلیل‌های افراد در مورد وبلاگ‌ها ارائه می‌شود، گفت: ارائه‌ی این گونه آمار درست نیست و این نوع تحلیل‌ها که بعضا کاهش کیفیت وبلاگ‌های فارسی و یا کمیت آنها را مطرح می‌کنند، صحیح نیست.
وی افزود: با گذشت زمان و به دست آوردن تجربیات ممکن است وبلاگ‌های فارسی از نظر کمی کاهش یابند، ولی از نظر کیفیت افزایش خواهیم داشت، هم چنان که شاهد افزایش وبلاگ‌هایی با کیفیت بالا نیز هستیم.
 

/ 0 نظر / 5 بازدید