خبر ایرنا در مورد اعتراضنامه پرشین بلاگ به تحریف نام خلیج فارس

 خبرگزاری ایرنا مصاحبه ای با مهندس رضا هاشمی از مدیران پرشین بلاگ درباره اعتراضنامه پرشین بلاگ به تحریف نام خلیج فارس توسط مؤسسه نشنال جئوگرافیک انجام داده است. متن این مصاحبه را در زیر میبینید:


اصفهان ، خبرگزارى جمهورى اسلامى ۱۴ / ۰۹ / ۸۳
داخلى.فناورىاطلاعات وارتباطات .اعتراض .

یکى از مدیران سایت ارایه دهنده سرویس وبلاگ هاى فارسى (پرشین بلاگ ) اعلام کرد : تاکنون بیش از۶۵ هزار کاربر اینترنتى،اعتراضنامه اینترنتى تهیه شده از طرف این سایت در اعتراض به اقدام موسسه آمریکایى نشنال جئوگرافیک را امضا کرده اند.
" رضا هاشمى" روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود : اعتراضنامه مربوط به
استفاده از نام مجعول در کنار نام " خلیج فارس " طى۱۰ روز گذشته در مکان دوم لیست پرطرفدارترین اعتراضات اینترنتى است .
" هاشمى" ادامه داد : با توجه به استقبال فراوان ایرانیان مقیم داخل و
خارج کشور و جامعه وبلاگ نویسان در اعتراض این سایت به حرکت اخیر موسسه آمریکایى مذکور،مدیران پرشین بلاگ تصمیم به پیگیرى این موضوع از طریق مراجع حقوقى گرفتند.
سایت پرشین بلاگ از تمامى حقوقدانان ایرانى در سراسر دنیا خواسته است با ارسال نامه الکترونیکى به آدرس PERSIANGULF@PERSIANBLOG.COMآمادگى خودرا
براى دفاع از این اعتراض حقوقى اعلام نماید.
وى تاکید کرد : پرشین بلاگ در حال مشورت و مذاکره با نهادها و سازمانهاى حقوقى و وکالت داخلى و بین المللى درباره چگونگى پىگیرى این اعتراض است .
به گفته وى تاکنون بسیارى از حقوقدانان ، دانشمندان ، پژوهشگران و نهادهاى فعال مدنى از اعتراض به موسسه نشنال جئوگرافیک حمایت و براى پیگیرى این موضوع اعلام همکارى کرده اند.
موسسه آمریکایى نشنال جئوگرافیک که در موضوع جغرافیا شهرت جهانى دارد در اطلس تازه خود نام جعلى "خلیج عربى" را در داخل پرانتز در مقابل نام "خلیج فارس " قرار داده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید