ایرنا: تعداد بازدید از پرشین بلاگ در روز به ۵۰۰ هزار رسیده است

تهران ، خبرگزارى جمهورى اسلامى ۱۵ / ۱۲ / ۸۳
داخلى.علمى.جامعه اطلاعاتى.
یکى از مدیران پرشین بلاگ گفت : تعداد بازدید از پرشین بلاگ در روز به ۵۰۰ هزار رسیده است.
مهندس "عطا خلیقى سیگارودى " روز شنبه در گفت وگوى اختصاصى با خبرنگار حوزه جامعه اطلاعاتى ایرنا در مورد وبلاگ هاى فعال در پرشین بلاگ گفت: بیش از۵۸ هزار وبلاگ فعال در پرشین بلاگ وجود دارد و به دلیل کاربران زیاد و ترافیک سیستم هر از چند گاهى براى پاسخگویى به نیازهاى کاربران باید سیستم هاى سخت افزارى و نرم افزارى ارتقا یابد.
وى اظهار داشت: همچنین براى بالا بردن سرعت لود شدن صفحات و حفظ امکانات وبلاگ ها در حد استاندارد باید سرعت بارگذارى وبلاگ ها در پرشین بلاگ افزایش مىیافت که این کار انجام شده است .
سیگارودى ادامه داد: تعداد بازدید در روز در بهمن ماه امسال به ۵۰۰ هزار نفر رسیده است این در حالى است که این رقم در خرداد سال جارى حدود۳۸۰ هزار بازدید بوده است.
وى تاکید کرد: بخش مهمى از فعالیت هاى ما در رابطه با حوزه ارتباطات و تاثیرش روى مخاطبین و افکار عمومى است.
سیگارودى افزود: پرشین بلاگ اولین مجموعه فارسى زبان است و جامعه اى بر اساس آن شکل گرفته که هر روز بر تعداد کاربرانش افزوده میشود.
وى یادآور شد: زمانى که فعالیت پرشین بلاگ آغاز شد اینترنت فارسى زبان محدود به چند سایت فارسى زبان خارج از کشور بود.
این مدیر ارشد پرشین بلاگ گفت: با آغاز فعالیت این نماینده ایرانیان در محیط اینترنت و جامعه مجازى، خود ایرانیان داخل محیط مجازى شدند و فعالیت ما ایرانیها با خطوط کم سرعت اینترنت تطبیق داده شد و با این ترتیب صداى جامعه ایرانى به خارج از کشور انتشار یافت .
وى تاکید کرد : به دلیل اینکه سرویس هایى که در اینترنت وجود داشت به زبان غیر ایرانى بود و آشنا نبودن ایرانىها به اصطلاحات اینترنتى، فعالیت فارسى زبانان در اینترنت را در حد بسیار ناچیزى نگاه داشته بود.

لینک خبر در خبرگزاری ایرن

 

/ 0 نظر / 8 بازدید