کمپین درخواست از رئیس جمهور منتخب برای یاری بیماران

مشکلات دارویی و افزایش بی رویه قیمت داروهای بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج و بیماران خاص چندی است که علاوه بر رنج بیماری، به دلیل هزینه های بالای دارو و درمان عرصه زندگی را بر آنها تنگ کرده است. این مشکلات بویژه طی دو سال اخیر در پی بی ثباتی بازار ارز و عدم اختصاص ارز به دارو از جانب دولت، شدت بیشتری پیدا کرده است تا جایی که بسیاری از این بیماران به دنبال کمبودهای دارویی گرفتار بازار داروهای قاچاق شده اند و سلامت آنها به خطر افتاده است.

 در پی تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی، دیگر ارز مرجع به داروها تعلق نمی گیرد که در این میان برخی اقلام دارویی در گمرک دپو شده است و شرکت های واردکننده داروها نیز برای جلوگیری از افزایش قیمت ها همچنان چشم به بازگشت ارز مرجع به این اقلام دارند و به دلیل کمبود نقدینگی نمی توانند این داروها را از گمرک ترخیص کنند. این در حالی است که احتمال می رود 20 درصد از این داروها فاسد شود.

در حال حاضر بیماران به خصوص بیماران سرطانی،تالاسمی، هموفیلی، کلیوی، ام اسی و ... چشم یاری به رییس جمهور جدید بسته اند که کلیدی برای حل آن پیدا کند تا رنج این سال های گرانی و کمبودها و بی مهری ها با آمدن وی مرتفع شود.

در همین راستا سلامت نیوز با کمک تمامی کاربران و سایت های حامی سلامت با راه اندازی کمپین درخواست از دکتر حسن روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب ملت، خواستار رسیدگی عاجل به این موضوع حیاتی شده و از کاربران خود تقاضا می کند با حمایت از هموطنان بیمارمان به این کمپین بپیوندند تا این موضوع فورا در راس تصمیمات رئیس جمهور منتخب مردم قرار گیرد .

هموطنان عزیز میتوانند برای حمایت و امضای این کمپین از طریق فرم زیر از هم وطنان بیمار نیازمند دارو حمایت کنند.

همچنین علاقه مندان میتوانند پیام خود را از طریق همین  فرم  برای رئیس جمهور منتخب ارسال نمایند.

وبلاگ نویسان عزیز هم برای حمایت از این کمپین میتوانند کد زیر را در پنل اصلی مدیریت وبلاگهای پرشین بلاگ در قسمت کدهای اختصاصی (جاوا) در وبلاگ خود قرار دهند:<script type="text/javascript" src="http://www.persianweblog.ir/sympathy/daroo-2.js"></script>


برای گرفتن اصل کد اینجا را کلیک کنید

/ 0 نظر / 61 بازدید