پرشین بلاگ برترین وبلاگ سرویس فارسی جهان

پرشین بلاگ، در آستانه ورود به پنجمین سال فعالیت خود، همچنان برترین وبلاگ سرویس فارسی جهان است. بر اساس آمار جستجوگرهای مهم جهان اعم از گوگل، یاهو و MSN ، پرشین بلاگ برترین وبلاگ سرویس فارسی توانسته طی دو ماه اخیر فاصله خود با دیگر رقبایش افزایش دهد.
پرشین بلاگ با 30 درصد رشد، موقعیت خود را در صدر فهرست وبلاگ سرویس ها تحکیم کرده است. سایت بلاگفا علیرغم رشد 11 درصدی نسبت به آمار قبلی خود، به تدریج و به طور منظم سهم خود را در بازار از دست داده و با حدود 9 درصد کاهش محبوبیت لینک (به ماخذ پرشین بلاگ) بیشترین سقوط را تجربه میکند. میهن بلاگ با رشد 12 درصدی فاصله خود را با پرشین بلاگ اندکی کمتر کرده و همچنان بر سکوی "سومین وبلاگ سرویس فارسی" ایستاده است.
همچنین گوگل تعداد صفحات ایندیکس شده سرویسها مختلف را به شرح ذیل اعلام میکند:
پرشین بلاگ با چهار میلیون و چهارصد و ده هزار صفحه ایندکس شده در گوگل پس از 4 سال، همچنان در رتبه اول قرار دارد.
بلاگفا با سه میلیون سیصد هزارصفحه ایندکس شده در مرتبه دوم قرار دارد.
میهن بلاگ با یک میلیون و چهارصد و چهل هزار صفحه ایندکس شده در رتبه سوم قرار دارد.
بلاگ اسکای با نهصد و ده هزار صفحه ایندکس شده در مرتبه چهارم ایستاده است.
پارسی بلاگ با پنجاه و نه هزار صفحه ایندکس شده در مرتبه پنجم در بین وبلاگ سرویس ها قرار دارد.
آمار صفحات ایندکس شده انگلیسی سرویس های 5 گانه فوق به ترتیب رتبه و به روایت گوگل عبارتند از:
28300 صفحه پرشین بلاگ
11000 صفحه بلاگ اسکای
990 صفحه بلاگفا
566 صفحه میهن بلاگ
64 صفحه پارسی بلاگ
بر اساس آمار صفحات انگلیسی ایندکس شده توسط گوگل پرشین بلاگ از مجموع 4 رقیب دیگر خود موقعیت بهتری دارد. وضعیت مشابهی برای بلاگ اسکای وجود دارد که با یازده هزار صفحه انگلیسی ایندکس شده از مجموع سه رقیب بعدی خود فاصله ی بسیاری دارد.
در بین محتوای بعضی از وبلاگهای حضور متن های ناخواسته -SPAM - (بخصوص چینی) که توسط روبوت ایجاد میشوند، بسیار است. پرشین بلاگ سالهاست با استفاده از کدهای تصویری همانند بقیه ی سرویس های اینترنتی معتبرخارجی اقدام به جلوگیری از ورود اطلاعات اتوماتیک و حفظ اصالت محتوای خود کرده است. این در حالیست که دیگر سرویس های وبلاگ فارسی از ابزارهای فنی لازم در این زمینه بی بهره اند.
بر اساس آماری که از سوی وبلاگ سرویس ها منتشر میشود، پرشین بلاگ با نزدیک ششصد هزار وبلاگ فارسی بالاترین تعداد وبلاگهای فارسی را به خود اختصاص داده است. بعلاوه ارائه سرویس های جدید و متفاوت در پرشین بلاگ موجب گشته عده بسیاری از وبلاگنویسان علاقمند به فناوری های جدید از این سرویس دهنده بعنوان سرویس دهنده محبوب خود استفاده کنند.
نکته مهم دیگر آنست که ارائه سرویس های تخصصی از سوی بقیه اعضای گروه بزرگ سایتهای پرشین بلاگ، سرعت فوق العاده ای به تولید و توسعه ابزارها داده است. هم اکنون بیش از بیست سرویس فعال دیگر در کنار وبلاگ سرویس پرشین بلاگ به ارائه خدمات به کاربران اینترنت می پردازند. بعنوان مثال: وبلاگنویسان پرشین بلاگ دارای سرویس آماری بسیار پیشرفته ای هستند که کاربران دیگر سرویس ها برای استفاده از آن بایستی بطور جداگانه ثبت نام کنند. به دلیل عدم وجود سیستم آماری پیشرفته در دیگر وبلاگ سرویس ها ، هزاران وبلاگ غیر پرشین بلاگی که مایل به استفاده از خدمات آماری پیشرفته هستند از سرویس آمارگروه سایتهای پرشین بلاگ استفاده میکنند.
اخیرا، ارائه سرویس SMSBlog ، اقدام تعیین کننده دیگری بود که بر رشد روزافزون پرشین بلاگ تاثیر مثبت گذارد.
مرجع: فاوا نیوز
 

/ 0 نظر / 11 بازدید