صداقت و صمیمیت اساس ارزشهای انسانی در محیط وبلاگ نویسی است

"مهدی بوترابی" در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا در مورد اینکه وضعیت فیلترینگ پایگاههای فارسی چگونه است، تصریح کرد: جلوگیری از پایگاههای نامناسب و متخلف از قوانین، خواست مشترک همه علاقه مندان به سلامت محیط وب است اما اخیرا چند سرویس فارسی مسدود شده‌اند که دلیل آن حداکثر تخلف معدودی از کاربران آن است. کمیته تعیین مصادیق مسوول تعیین مصداق و پیشنهاد ما این است که کمیته تعیین مصادیق امکان دسترسی کاربران و سرویس‌دهندگان با خودشان را فراهم کنند تا جریانات حوزه وب فارسی روند طبیعی پیدا کند.
بوترابی گفت: سرویس‌های مشابه خارجی جای خالی سرویس‌های فارسی را پر می کنند و زیان فراوانی متوجه زبان و ادبیات فارسی، کار آفرینان و فعالان در محیط وب فارسی می‌شود.
وی گفت: هم اکنون دهها پورتال فارسی در حوزه‌های تخصصی یا عمومی فعالیت می‌کنند، ما نیز به نوبه خود در فکر ایجاد پورتال فارسی هستیم و امیدواریم در پاییز امسال آن را افتتاح کنیم.
بوترابی خاطرنشان کرد: هم اکنون وبلاگ نویسان فارسی زبان (ایرانی، تاجیک، افغان) بزرگترین سهم در حفظ جایگاه زبان فارسی در اینترنت را بر عهده دارند. موضوع وبلاگها به مهمترین بحث در حوزه محتوای فارسی تبدیل شده است و دلیل آن این است که وبلاگ نویسان، محتوای فارسی در دنیای مجازی را تحت تاثیر قرار داده اند.
فضای آرام محتوای فارسی بر روی اینترنت در سه سال گذشته با طوفان وبلاگ‌ها متحول شده و می‌شود و به همین دلیل جامعه مجازی فارسی زبانان در الگوی ایرانی از چنین بستری بر خواهد خواست، به همین دلیل جایگاه وبلاگ در حوزه محتوای فعال فارسی ویژه است.
وی ادامه داد: البته تولید محتوای فارسی تنها به وبلاگهااختصاص ندارد، اهمیت اصلی وبلاگها به دلیل مشارکت فعال عنصر انسانی است.
بوترابی گفت: وبلاگ وب سایت شخصی نویسنده است و همچون خانه اوست، حتی هویت رسمی او نیست که درسایه ملاحظات اجتماعی تغییر شکل پیدا کند، صداقت و صمیمیت اساس ارزشهای انسانی در محیط وبلاگ نویسی است.
وی، شادابی، جوانی و انگیزه کاوش برای درک حقیقت و واقعیت را از جذابیت‌های محیط وبلاگنویسی فارسی عنوان کرد و افزود: وبلاگنویسان نخستین گروه از شهروندان جامعه مجازی هستند.
 

/ 0 نظر / 8 بازدید