بازتاب فیلتر شدن پرشین بلاگ توسط برخی از ISP ها

این روزها میل ها و تلفنهای بسیاری از کاربران پرشین بلاگ دریافت میکنیم که نسبت به فیلتر شدن پرشین بلاگ معترضند.
در پی خبر مورخ 14 دی در سایت اطلاع رسانی که نسبت به شایعه مسدود شدن پرشین بلاگ از کاربران گرامی درخواست کرده بودیم نظرات خود را برای ما ارسال کنند، تعداد زیادی از کاربران با ارسال میل و یا تماس تلفنی و یا در قسمت نظرات همان خبر، فیلتر شدن پرشین بلاگ توسط بعضی از ISP ها و ICP ها را تایید کردند و برخی از آنها را نام بردند.

وزیر ICT نیز در مصاحبه ای از فیلتر شدن پرشین بلاگ و ارکات اظهار بی اطلاعی کرده و گفته است که ظاهرا این کار از طرف دستگاه قضایی و راسا صورت گرفته است.
سایت شرکت مخابرات ایران نیز در بیانیه ای عنوان کرده که فیلتر شدن سایت "اورکات" توسط ISP ها با دستور مخابرات نبوده است. ولی در مورد "پرشین بلاگ" نظری نداده است.
روزنامه شرق هم در خبری به نقل از BBC در صفحه اول با عنوان " سایتهای پرشین بلاگ و اورکات مسدود شد"، به بررسی این موضوع پرداخته است.

طبق ضوابط موجود مسئول رسیدگی به امر فیلتر شدن سایتها در ایران، کمیته ای 3 نفره تحت نظارت شورای انقلاب فرهنگی میباشد و شرکت مخابرات ایران مجری آن است. لذا پرشین بلاگ از کلیه کاربران عزیز تقاضا میکند اعتراضات خود را نسبت به فیلتر شدن پرشین بلاگ، به روابط عمومی مخابرات و یا دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات منتقل کنند.

/ 0 نظر / 7 بازدید