جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی گام بزرگی در ترویج فرهنگ قرآن است

«هاشمی» در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) ، ضمن بیان مطلب فوق به رویکرد فرهنگی و معنوی این جشنواره در دو بعد مهم داخلی و بین‌المللی پرداخت و از ترویج فرهنگ قرآنی در جهان و تقویت کاربران داخلی به‌ویژه جوانان و توجه دادن آن‌ها به مفاهیم و مباحث قرآنی و دینی به‌عنوان مهمترین رویکردهای فرهنگی و معنوی این جشنواره نام برد.
جشنواره وبلاگ نویسی قرآنی بهترین و مناسب‌ترین فرصت برای آشنایی با منابع آثار قرآنی و اسلامی است.
وی تصریح کرد: ایران پرچمدار فرهنگ قرآنی است و با وجود آثار مکتوب فراوانی که در زمینه مباحث اسلامی و قرآنی در کشور ما وجود دارد، به دلیل عدم دسترسی آسان به آنها و همچنین علاقه بسیار زیاد جوانان به استفاده از امکانات رایانه‌ای، جشنواره وبلاگ نویسی قرآنی بهترین و مناسب‌ترین فرصت برای آشنایی با منابع آثار قرآنی و اسلامی است.
هاشمی در ادامه افزود: جشنواره بین‌المللی وبلاگ نویسی قرآنی بستر مناسبی برای نشر فرهنگ قرآنی در محیط مجازی است که کاربران آن به راحتی و بدون هیچ مانعی به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا می‌کنند و با توجه به اینکه عصر حاضر عصر بهره‌مندی از الکترونیک و رایانه است، مخاطبان بسیاری را به خود جلب خواهد کرد.
این جشنواره موقعیتی است تا جوانان با زبانی دلخواه به بیان روحیات معنوی خود بپردازند
این عضو هیات مؤسس پرشین بلاگ در مورد اثر بخشی این جشنواره در بعد فرهنگی تصریح کرد: جامعه ما جامعه‌ای جوان است و با توجه به اینکه بیشتر کاربران و وبلاگ نویس‌ها نیز از قشر جوان هستند، این جشنواره موقعیتی است تا جوانان با زبانی دلخواه به بیان روحیات معنوی خود بپردازند در حالی که این امکان در آثار مکتوب به ندرت به وجود می‌آید.
وی از وبلاگ به پنجره‌ای به درون افراد تعبیر کرد و گفت: استفاده از وبلاگ‌های قرآنی فرصت مناسبی برای شناسایی شخصیت‌ها و فعالان قرآنی کشور و جهان است که توانایی آنها در جهت نشر و توسعه فرهنگ قرآنی و معنوی در چنین جشنواره‌هایی به آزمایش و مسابقه گذاشته می‌شود.
هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه ویژگی اصلی وبلاگ‌ها شخصی بودن آنهاست، اظهار کرد: رابطه دینی و معنوی فرد با خداوند و استفاده از قرآن را نمی‌توان به راحتی و به صورت مکتوب به دست آورد اما وبلاگ این امکان را فراهم ساخته و در یک نگاه خاص و ویژه به آن می‌پردازد.

آموزش هدفمند وبلاگ‌نویسی

وی در مورد میزان استقبال از این جشنواره بین‌المللی گفت: تاکنون استقبال از این جشنواره نسبتاً خوب بوده اما وبلاگ نویسی در کشور ما به صورت حرفه‌ای و هدفمند ایجاد نشده است و این جشنواره فرصتی است تا بتوان وبلاگ نویسی را به صورت هدفمند به جوانان و سایر علاقه‌مندان آموزش داد.
هاشمی در پایان یادآور شد: تاکنون چند جشنواره وبلاگ نویسی با موضوع‌های دینی و مذهبی در کشور برگزار شده و تجربه نشان داده است که این مسابقات با ا ستقبال بسیار خوبی از سوی کاربران روبه‌رو می‌شود و اگر زمینه و بستر اینگونه جشنواره ها‌ فراهم شود، با استقبال بیشتر از این نیز روبرو خواهد شد.
 

/ 0 نظر / 7 بازدید