اطلاعیه سایت پرشین بلاگ در مورد مشکلات اخیر

 بخش فنی پرشین بلاگ در پی بروز مشکلات اخیر و تکرار قوانین این سرویس دهنده  اطلاعیه ای را صادر نموده است که بدین شرح می باشد :

اختلال در بخش تبلیغات :

بخش تبلیغات پرشین بلاگ  هفته ابتدایی خرداد ماه دچار اختلال شد و این اختلال باعث شد برای مدت کوتاهی برخی از وبلاگ ها از دسترس خارج شوند . این اختلال پس از چند روز برطرف گردید و دیگر گزارشی مبتی بر اشکال در سیستم  دریافت نشده است .

حذف برخی قالبهای کاربران :

بر اساس اعلام کارشناسان پرشین بلاگ برخی از سرویس دهنده های قالب از سیستم های مخرب و دارای ویروس استفاده میکردند که این قالب ها مسدود شده اند

برای مثال :

سرویس قالب پیچک و زیر مجموعه های این سرویس فیلتر شده اند زیرا کمیته تعیین مصادیق  این سایت را فیلتر کرده است و ضمنا باعث اسپم شدن وبلاگ ها نیز بوده است . 

اما بقیه سایت های ارائه دهنده قالب در حال ارائه سرویس به پرشین بلاگ هستند.

حذف وبلاگهای کاربران :

پرشین بلاگ به هیچ وجه وبلاگ ها را بی دلیل حذف نمی کند ، حتی اگر مدت ها آپدیت نشده باشند اما وبلاگ های اسپم ، هرچقدر هم که بازدید داشته باشند مسدود میشوند. این قانون به جهت حمایت از کاربران حرفه ایی پرشین بلاگ و حفظ حقوق کاربری آنهاست .

وبلاگ یک سرویس برای نوشتن نظرات  و ارتباطات مجازی است و سوء استفاده از آن برای یک کسب و کار ، آن هم کسب و کار های غیر قانونی از نظر پرشین بلاگ تخلف محسوب می شود و از آن جلوگیری می شود

گاهی یک متخلف و سودجو  بیش از 100 وبلاگ ایجاد میکند و همه را فوروارد میکند روی یک وبلاگ تا بازدید این وبلاگ زیاد گردد بنابراین تمامی این وبلاگها حذف می شوند .

ایجاد یادداشتهای پی در پی و تکراری فقط به منظور تبلیغ محصولات جنسی و ماهواره ایی، فروش پایان نامه یا یوزرنیم پسوورد نود 32 و .... از این نوع وبلاگها هستند و باید حذف شوند.

تاخیر در انتشار یادداشت در پرشین بلاگ :

مهم ترین علت تاخیر در پابلیش وبلاگ ها نیز، وجود همین وبلاگ های هرز است که منابع پرشین بلاگ را به مدت چند دقیقه یا چند ساعت تحت فشار قرار میدهند.

البته گزارش های محدودی دریافت شده و تیم فنی پرشین بلاگ دائما در صدد بهینه کردن خدمات این سرویس دهنده می باشند .

فیلتر شدن وبلاگ ها :

هیچ وبلاگی بدون دریافت نامه از کمیته تعیین مصادیق (فیلترینگ) و مراجع قضایی، مسدود نمیشود . اما گاهی به دلیل دریافت نامه از این مراکز مبنی بر فیلتر کردن یک پست یا یک تگ از وبلاگ، مجبور میشویم کل وبلاگ را مسدود کنیم. چون امکان مسدود کردن تک پست ، وجود ندارد.به این دسته از وبلاگ ها پیشنهاد می شود با پیگیری از سایت internet.ir  بعد از حذف پست یا تگ و ... جهت رفع فیلتر آن اقدام کنند .

برنامه لایو رایتر :

این سرویس به مدت یک هفته است که مجددا راه اندازی شده است و کاربران می توانند در این محیط نیز به وبلاگ نویسی مشغول شوند .

 

با تشکر از حسن انتخاب شما

در صورتی که باز هم مشکلاتی را مشاهده کردید لطفا با ایمیل پشتیبانی پرشین بلاگ به آدرس support@persianblog.ir تماس حاصل نمایید .

/ 0 نظر / 86 بازدید