تحلیل آماری شرکت کنندگان در جشنواره دانشجویان وبلاگ‌نویس

نخستین جشنواره دانشجویان وبلاگ‌نویس ایران در حالی در شرف برگزاری است که از حدود 1000 وبلاگ ثبت نام شده ، 100 وبلاگ به عنوان وبلاگ‌های برتر در سه شاخه سیاسی, اجتماعی – فرهنگی ، ادبی و علمی آموزشی پذیرفته شده‌اند. آمار وبلاگ‌ها و دانشجویانی که در این جشنواره شرکت کرده‌اند به این شرح است:

از میان ثبت نام شدگان ؛ 76.2 درصد را مردان و 20.6 درصد را زنان به خود اختصاص داده اند ؛ 3.2 درصد هم بی نام یا با اطلاعات اشتباه ثبت نام کرده اند.
در این میان سایت پرشین بلاگ با 63.3 درصد بالا ترین درصد ارائه دهنده سرویس های وبلاگ بوده وسایت های بلاگفا با 7.7 درصد ؛ بلاگر با 6 درصد ؛ بلاگ اسکای با 1.7 درصد ؛ رتبه های بعدی بوده اند. 0.6 درصد از وبلاگ های ثبت نامی متعلق به دیگر سایت های ارائه دهنده وبلاگ بوده اند و 12.7 درصد هم خود سایت و به صورت .com یا .tk بوده اند. 7.3 درصد از افراد ثبت نام شده بدون آدرس یا با آدرس اشتباه و نامعتبر ثبت نام کرده اند. 15.8 درصد از افراد ، فارغ التحصیل از دانشگاه ها یا مؤ سسات آموزش عالی بوده اند که 5.9 درصد آنها ، یک سال و 9.9 درصد ، دو سال از فارغ التحصیلی شان گذشته است. 4.3 درصد از دانشجویان وبلاگ نویس ، دانشجوی یکی از دانشگاه های همدان ( بوعلی سینا ، علوم پزشکی ، آزاد و پیام نور ) بوده اند. در میان دانشجویان وبلاگ نویس که در جشنواره ثبت نام کرده اند ؛ 47.8 درصد دانشجوی یکی از دانشگاه های سراسری بوده اند ؛ 27.2 درصد دانشجوی دانشگاه آزاد و 17.7 درصد به دیگر دانشگاه ها تعلق داشته اند. 7.2 درصد دانشجویان هم دانشگاه خود را اعلام نکرده اند. 25.8 درصد از وبلاگ ها سیاسی ، اجتماعی ؛ 53 درصد فرهنگی ادبی و 21.2 درصد علمی ، آموزشی بوده اند و نهایتاً اننکه 7.3 درصد از دانشجویان علاوه بر وبلاگ فارسی ، وبلاگی به زبان انگلیسی هم داشته اند.

ناشر ITNA

/ 0 نظر / 9 بازدید