تبادل اندیشه اساتید ارتباطات واهالی مطبوعات : وبلاگ‌نویسی نمی‌میرد

جمعی از بلاگرها و اهالی کهنه‌کار مطبوعات با اعتقاد بر اینکه وبلاگ‌نویسی نمی‌میرد، برآنند که ٫وبلاگ به نسبت سایر بسترهای مجازی با توجه به سه ویژگی بارز آن یعنی ماندگاری، قدرت جستجو و امکان ارجاع فرصت بهتری را در اختیار مخاطب برای به اشتراک گذاشتن موضوع‌های گوناگون قرار می‌دهد.


به گزارش روابط‌عمومی پرشین‌بلاگ نشست دورهمی بلاگرها، خانواده مطبوعات و تنی‌چند از اساتید دانشگاه در زمینه رسانه و علوم ارتباطات،با محوریت وبلاگ و وبلاگ‌نویسی در محل روزنامه ایران برگزار شد. 


ارائه نظرها و پیشنهادها در راستای گذشته و آینده وبلاگ و وبلاگ‌نویسی در ایران، بیان قابلیت‌های جدید سرویس دهنده های وبلاگ، بررسی وجه تمایز وبلاگ به عنوان رسانه اجتماعی با سایر رقبای مجازی آن در شبکه های اجتماعی خود در فورم‌های گوناگون و بیان راهکارهایی در مسیر ارتقای جایگاه این مهم در ایران، بخش مهمی از داد و ستد فکری نشست صمیمانه روزنامه‌نگاران و بلاگرها بود.


این نشست هم‌اندیشی که به همت پرشین‌بلاگ برگزار شد، سه ساعت به طول انجامید تا بیشتر حضار فرصت اظهار نظر در زمینه واکاوی شرایط امروز وبلاگ‌نویسی و پیش‌بینی خود از آینده آن را پیدا کنند. 


 دراین نشست صمیمی و بعد از تبادل نظر صاحب نظران و کارشناسان این حوزه، نوید رجایی پور مدیر عامل پرشین‌بلاگ درباره تغییرات ایجادشده در پلت فرم جدید این رسانه اجتماعی گفت :نسخه تلفن همراه پرشین‌بلاگ هم اکنون مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. اپلیکیشن پرشین‌بلاگ نیز به زودی در اختیار بلاگرها قرار می گیرد.


رجایی پور درخصوص امکانات پلت فرم جدید افزود :امکان به اشتراک گذاشتن صوت، تصویر و ویدئو وجود دارد.


همچنین نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات وهادی خانیکی استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در مورد گذشته و آینده وبلاگ نویسی و پرشین بلاگ به سخنرانی پرداختند 


عباس عبدی، ، محمد مهدی فرقانی ، امیر عباس تقی پور، پوریا عالمی، ،سعید شریعتی، جواد دلیری، حسین خطیبی، بهروز شجاعی، لیلی فرهادپور، صدرا محقق، پژمان موسوی ، علی مزینانی، اکبر منتجبی، مسعود مهاجر، .فیروزگوران، مهدی منتظرالقائم، مهدخت بروجردی و ... برخی از مهمانان این نشست بودند

/ 1 نظر / 255 بازدید
cognitive-pt

با سلام. چرا تصاویری که قبلا در پرشین بلاگ آپلود کردیم قابل رویت نیستند. ممنون می شوم اگر در این زمینه اطلاع رسانی نمایید. چون کاربران به پست مربوطه مراجعه می کنند و معمولا این مشکل را به نویسنده یا مدیر وبلاگ نسبت می دهند