اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/۳/٢۸

لینک مطلب از وبلاگ باشگاه هوادارن پرشین بلاگ:


جشن ورود به هفت سالگی پرشین بلاگ هم انجام شد و استقبال وبلاگ نویسان به حدی بود که ظرفیت سالن در طبقه پایین و بالا هنگام آغاز جشن پر شد و به ناچار عده زیادی از دوستان از سالنی دیگر بوسیله مانیتور مراسم رو مشاهده کردند که جا داره همینجا صمیمانه ازشون تشکر کنیم و امیدواریم سال دیگه این امکان باشه در سالنی ٢-٣ هزار نفری و یا حتی سالن ١٢ هزار نفری آزادی شاهد حضور وبلاگ نویسان باشیم .

گزارش های مفصلی از اجرای مراسم در سایتهای مختلف مانند ایسنا ، پرشین وبلاگ و ... و وبلاگهای زیادی منتشر شده و بعد از پنج روز از این مراسم  ، نگاهی به این جشن می اندازیم .

 مراسم حدود ساعت ۴ آغاز شد و جمعیتی نزدیک ٩٠٠ نفر شرکت کرده بودند که دو برابر سال قبل بود.(شاید هم بیش از این تعداد اما دکتر بوترابی می گفت حدود ۵۵۰ نفر هستند) به همین دلیل عده ای از وبلاگ نویسان موفق به حضور در طبقه اول نشدند و از طبقه دوم یا از سالن مجاور و از طریق مانیتور مراسم رو مشاهده کردند که همین موضوع باعث شد انتقادات معدودی رو در وبلاگهایی که شاید علت حضور تعدادی از نویسندگانشون فقط برداشت منفی از این مراسم بود دیدیم . اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست، تعدادی از دوستان خوبمون در کانون هواداران پرشین بلاگ که از شهر های تبریز ، گرگان و اسفراین و ... اومده بودند ، برای اینکه تعداد بیشتری از مهمانان موفق به حضور در سالن اصلی بشن در گوشه ای از سالن ، این مراسم متنوع و جذاب رو ایستاده دنبال کردند که جا داره از همه شون تشکر کنیم.

در این جشن مهمانان ویژه زیادی شرکت کردند . خانم ابتکار ، امیر رضا خادم ، رضا کیانیان ، سروش صحت ، حجت الاسلام ابطحی ، داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) ، پوپک صابری و آقای داودی (مجله گل آقا) و ... به همراه خانم فریبا محمدی (مجری برنامه صبح بخیر ایران) که مجری این مراسم هم بودند ، در جمع وبلاگ نویسان حاضر شدند که این مسئله شور و شعف زیادی رو بین حاضرین ایجاد کرده بود.

 در ابتدای حضور وبلاگ نویسان و هنگام اجرای مراسم ، به آنها بسته ای به عنوان هدیه از طرف پرشین بلاگ تقدیم شد که هدایای داخل آن تنوع بسیاری داشت که شامل مجسمه سرباز هخامنشی ، کول دیسک ، بلیط موزه ، سی دی حامد مقدم ، سی دی دکتر شریعتی ، اشتراک مجله گل آقا ، سی دی های نرم افزاری و آموزشی و ... بود . همچنین از وبلاگهای برتر که در نظر سنجی سایتهای پرشین بلاگ و پرشین وبلاگ انجام شده بود تقدیر به عمل آمد و جوایزی به آنها داده شد . در بین وبلاگهای منتخب علاوه بر پرشین بلاگ از سرویس های دیگر وبلاگ نویسی نیز وبلاگهایی به انتخاب کاربران در نظر سنجی انتخاب شده بودندکه به آنها نیز جوایزی اهدا شد و مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین در اواسط جشن کلیپی که توسط عوامل و بازیگران فیلم دایره زنگی و برای تبریک جشن تولد پرشین بلاگ و تشکر از حاضرین تهیه شده بود به اجرا در آمد که مورد توجه و استقبال همه حاضرین قرار گرفت .

در بین و انتهای مراسم بسیاری از وبلاگ نویسان که دوستان وبلاگی و چهره هایی که تا پیش از آن فقط در جامعه مجازی می شناختند  رو برای اولین بار از نزدیک می دیدیدند و به همراه اونها عکس یادگاری می گرفتند و خوشحال از این دیدار بودند . پرشین بلاگی هاهم از دیدار با یکدیگر خیلی خوشحال بودند و بازار عکس یادگاری به شدت داغ بود.

همیشه برای برگزاری یک جشن با تمام پیش بینی های انجام شده مشکلات فراوانی ایجاد میشه ، اما خوشحالیم با اینکه این جشن با حمایت پرشین بلاگ و کمک عده ای از وبلاگ نویسان به صورت داوطلبانه و خودجوش برگزار شد ، به بهترین نحو ممکن به پایان رسید و جا داره باز هم از همه دوستانی که به هر دلیلی دچار مشکل شدند برای حضورشون در این مراسم تشکر و قدردانی کنیم و امیدواریم که سال آینده در جمعی دوستانه و اینچنینی دوباره شاهد حضور همه دوستان باشیم .

با تشکر از پرشین بلاگ که علاوه بر اولین بودن در ارائه خدمات وبلاگ نویسی ، در زمینه برگزاری همایش های بزرگ وبلاگی و ایده های نو هم اولین بوده .

لینک عکس ها و گزارش هایی از برگزاری ششمین جشن تولد وبلاگ فارسی ( پرشین بلاگ ):

» گزارش تصویری جشن وبلاگ فارسی 1

» عکسهای جشن تولد پرشین بلاگ 5

» عکسهای جشن تولد پرشین بلاگ 4

» گزارش خبری ایسنا از جشن وبلاگ فارسی

» عکسهای جشن تولد پرشین بلاگ 3

» عکسهای جشن تولد پرشین بلاگ 2

» عکسهای جشن تولد پرشین بلاگ 1

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :