اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸٢/٤/٢٢

به گزارش ایسنا، وزارت پست و تلگراف و تلفن اعلام کرد: در پیگیری اخبار رسانه‌ها پیرامون بسته شدن (فیلترینگ) دو سایت ”پرشین بلاگ” و ”بلاگ اسپات” مشخص و محرز شد که اشتباه از شرکت خصوصی ”پارس آن لاین” بوده است.

بنا به گزارش، براساس ابلاغیه‌ی کمیته‌ی تعیین مصادیق (مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی) تنها بنا بود تعداد اندکی از هزاران وبلاگ این سایت‌ها بسته شود، اما شرکت یاد شده نسبت به مسدود کردن کل دو سایت نامبرده اقدام کرده که بلافاصله از سوی وزارت پست و تلگراف و تلفن دستور بازگشایی سایت‌ها صادر و به شرکت ”پارس آن لاین” نیز تذکر اکید داده شد، اگر در اعمال مقررات دقت نکند، مستوجب برخورد قانونی است.

روابط عمومی وزارت پست و تلگراف و تلفن هم‌چنین وظیفه‌ی خود می‌داند از کاربران و دارندگان وبلاگ‌های این سایت‌ها بویژه روزنامه‌نگاران و نویسندگان ارجمندی که به دلیل خطای ناکرده‌ی این وزارتخانه، دچار مشکل شده یا به زحمت افتاده‌اند، پوزش بخواهد و بار دیگر بخش خصوصی را به لزوم دقت در فعالیت‌های ارتباطی خود توجه دهد.

مدیران پرشین بلاگ بدین وسیله لازم می دانند از جناب آقای مهندس پارسا، دبیر محترم انجمن ISPهای ایران بدلیل پیگیریهای مستمر ایشان و همچنین تمامی وبلاگنویسان و رسانه های خبری و اینترنتی (بخصوص جناب آقای اروج زاده مدیریت مجله دنیای کامپیوتر و ارتباطات) که نسبت به این امر اعتراض نموده و خبر رسانی کرده اند، تشکر و قدردانی نمایند.

امیدواریم چنین حرکتهای خودسرانه ای که در جهت سانسور و محدود کردن دسترسی کاربران به اینترنت انجام می پذیرد با پاسخ مناسب کاربران اینترنت بیش از این تقبیه شود.

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :