اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/٢٦

نامه های ارسالی به "کمپین یاری بیماران" توسط مسئولین سلامت نیوز به دست فاطمه هاشمی،رییس بنیاد امور بیماری های خاص رسید و قرار بر این شد با حمایت های ایشان نامه های مذکور برای رییس جمهور منتخب ارسال شود تا اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز، در پی بروز مشکلات شدید دارویی و بی توجهی دولت فعلی در اختصاص ارز به دارو برای واردات داروی مورد نیاز بیماران بخصوص بیماران خاص و صعب العلاج و به دلیل نبود مدیریت صحیح و عدم تلاش های لازم از سوی وزارت بهداشت و درمان برای سر و سامان دادن به وضعیت آشفته بازار دارویی کشور و پاسکاری مشکل عدم اختصاص ارز و دپوی داروهای مورد نیاز بیماران در گمرک بین مسئولین مربوطه، سلامت نیوز اوایل تیر ماه اقدام به برگزاری کمپین یاری بیماران کرد.

با اطلاع رسانی های سلامت نیوز درباره این کمپین، بسیاری از بیماران و خانواده های آنها طی ارسال پیام هایی وضعیت مشکلات دارویی از جمله کمبودهای دارویی و گرانی داروها و هزینه های بالای درمان بیماری خود را در این کمپین شرح دادند.

سلامت نیوز طی گزارش هایی، پیام های ارسالی بیماران به "کمپین یاری بیماران" را منتشر کرد و امروز نامه های ارسالی بیماران به "کمپین یاری بیماران" توسط مسئولین سلامت نیوز به دست رییس بنیاد امور بیماری های خاص رسید و قرار بر این شد با حمایت های ایشان نامه های مذکور به دست رییس جمهور منتخب برسد تا اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد و هر چه سریع تر چاره ای برای وضعیت نابسامان بیماران اندیشیده شود.

لازم به ذکر است سلامت نیوز پیگیر جواب نامه های بیماران از سوی رییس جمهور منتخب و راهکارهای ایشان در این زمینه در دولت جدید خواهد بود.


بیشتر: سلامت نیوز (تندرستی): سلامت نیوز:ارسال نامه های کمپین یاری بیماران به رییس جمهور منتخب::.
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/٢٦

با تقدیم درود به پیشگاه شما گرامیان.

پیش از شروع سخن پوزش ما را بابت جا‌به‌جایی‌هایی که در اجرای نشست شعر خوانی پرشین بلاگ پیش آمد بپذیرید.عوامل گوناگون همچون جشن زادروز پرشین‌بلاگ، احتمالات نقل مکان دفتر پرشین بلاگ و مواردی از این قبیل دست‌‌به‌دست هم دادند تا ما دو هفته دیرکرد داشته باشیم در عوض با پی گیری‌های مدیران و دست اندرکاران گروه سایت‌های پرشین بلاگ به منظور رفاه حال دوستان شاعر، به امید پروردگار نشست‌های شعر خوانی در محلی از شهر تهران با دسترسی آسان‌تر برگزار خواهد شد.تمام سعی ما بر آن است که با نگاه به آنچه در اختیار داشتیم مکانی شایسته و درخور برگزینیم. زین رو روز پنجشنبه دومین نشست شعر خوانی واج با جزئیات زیر برگزار خواهد شد:

زمان: پنجشنبه 27/تیرماه/1392 از ساعت 15 الی 18
نشانی: "ستاد ساماندهی شورای شهر تهران" واقع در خیابان انقلاب - ایستگاه دروازه دولت - خیابان خاقانی - پلاک79


چشم به راه صدای شعر شما
میم.صدقی
مدیر کانون ادبی پرشین بلاگ

لینک مطلب : کانون ادبی فنز پرشین بلاگ

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/٢٥

با کمال تأسف باخبر شدیم پدر همکار و دوست عزیزمان جناب آقای حمزه الهاکی دار فانی را وداع گفت.

 

گروه سایتهای پرشین بلاگ خاموش شدن این شمع نورانی را خدمت خانواده محترم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند یکتا رفع درجات آن بزرگوار در بهشت أعلا و مزید فضل و رحمت پروردگار بی همتا برایشان و طول عمر بازماندگان آن مرحوم  همراه با سلامتی و حسن عاقبت شان خواهان است .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/٢۳

دوازدهمین جشن تولد پرشین بلاگ 

دوازدهمین جشن تولد پرشین بلاگ 


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/٢۳

زانیار خسروی _ خواننده و بازیگر 

سردار طلایی _ عضو شورای شهر تهران 


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٩

مهدی بوترابی مدیر گروه سایتهای پرشین بلاگ :پرشین بلاگ میراث دیجیتال کشور است/ بیش از ده هزار یادداشت وبلاگی داشته ام 

مدیر پرشین بلاگ ضمن تاکید بر اینکه :« وضعیت استثنایی پرشین بلاگ، این سایت را به صورت میراث دیجیتال کشور در آورده است که شایسته احترام و پاسداری است.»تصریح کرد:« پرشین بلاگ مشکلات بزرگ را با کمک هواداران و علاقه مندانش از پیش رو برداشته توانسته خانه پدری وبلاگ فارسی را زنده نگه دارد. »


در خلال برگزاری جشن تولد دوازدهمین سال آغاز به کار پرشین بلاگ،نخستین وبلاگ سرویس فارسی با دکتر مهدی بوترابی مدیر گروه سایتهای پرشین بلاگ به گفت و گویی صمیمانه  نشستم که مشروح آن را در زیر میخوانید:

چطور شد وبلاگ نویس شدین؟چه عاملی باعث شد که اصلا به فضای مجازی جذب شوید؟

بسم الله الرحمن الرحیم. سال82 که 1 سال از راه اندازی پرشین بلاگ میگذشت  با پرشین بلاگ آشنا شدم.تشخیص دادم که این یک فرصت استثنایی برای فعالیت های اقتصادی در فضای مجازی است و از زاویه فعالیت اقتصادی وارد مجموعه ی  پرشین بلاگ شدم و سهامدار اصلی آن شدم.

از سال 83 و با تصمیم شرکا به عنوان مدیر عامل انتخاب شدم و طبیعتا برای اینکه مدیر یک سرویس وبلاگ باشم باید خیلی جزئی تر در باره ی مسائل وبلاگ و وبلاگ نویسی میدانستم، به همین دلیل بود که برنامه ریزی کردم و وبلاگ نویسی را به صورت آزمایشی آغاز کردم و پس از آن بود که  متوجه جذابیت وبلاگ نویسی شدم و تا امروز چندین وبلاگ ایجاد کرده ام و بیش از ده هزار یادداشت منتشر کرده ام.

سبک کار شما چیست ؟ وبلاگ برخی از وبلاگ نویس ها تخصصی و برخی دیگر تک موضوعی است و خیلی دیگر از وبلاگ نیوس ها هم روزمرگی ها و یا تجربیات خاص خودشان را در وبلاگشان قرار میدهند ، شما  خود به کدام وبلاگ از بین وبلاگ هایی که داشته اید علاقه مند هستید؟

من وبلاگ های متفاوت و متنوعی دارم. به طور مثال یادداشت های تخصصی در حوزهء وب و اینترنت را در وبلاگ اینترنت به آدرس internet.persianblog.ir  منتشر می کنم ولی وبلاگ اصلی و شناخته شده تر بنده وبلاگ اکرنه به آدرس http://akrane.persianblog.ir  است. که به تنهایی حاوی حدود ده هزار یادداشت در حوزه علائق شخصی ام و مسائل ملی و مذهبی و تاریخی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی است. چون رشته تحصیلی ام تاریخ بوده است از ابتدا با مسائل تاریخی و فرهنگی مرتبط با ایران شروع کرده ام و البته گاهی روزانه نویسی و دل نوشت هم داشته ام.

در سال 81 که پرشین بلاگ آغاز به کار کرد سایتهای خبری زیادی در اینترنت در دسترس نبود آیا اکنون با وجود سایتهای اینترنتی خبری میتواند از وبلاگ نیوسی به عنوان ابزاری برای خبر استفاده کرد؟

به نظر من همان دوره وبلاگ ها برای خبرنگارانی که مطالبشان در روزنامه هایشان به راحتی  منتشر نمیشد، سکوی انتشار شد و شاید یکی از وجوهی که در سال اول وبلاگ نویسی غلبه داشت همین وجه بود و خیلی هم موفق و تاثیر گزار بود.

چه عاملی باعث شد پرشین بلاگ به عنوان نخستین وبلاگ فارسی پیشرو در ارائه و گسترش  زبان فارسی در سطح وب معرفی شود؟این پیشروندگی مدیون چه عاملی است؟

پرشین بلاگ یک موقعیت استثنایی دارد که با بقیه  سایت ها قابل مقایسه نیست.در واقع پرشین بلاگ برای اولین بار امکان وبلاگ نویسی فارسی به صورت رایگان را برای عموم  فراهم ساخت. این 3 ویژگی یعنی فارسی بودن وبلاگ،رایگان بودن و در دسترس عموم بودن، روز تولد پرشین بلاگ را  که زحمت اش را سه جوان با استعداد کشور کشیده اند و بنده نقشی در آن نداشته ام، شایسته عنوان روز وبلاگ فارسی می کند.

می توان گفت وضعیت استثنایی پرشین بلاگ، این سایت را به صورت میراث دیجیتال کشور در آورده است. مانند هر میراث تاریخی ما، این میراث دیچیتال نیز شایسته احترام و پاسداری است.

ما نیز در پرشین بلاگ تلاش میکنیم علیرغم مشکلات جدی ای که یکی از مهمترینش همان شوک سرقت دامنه اش بوده(که تقریبا برای هیچ سایت ترافیکی ای من به خاطر ندارم  که چنین اتفاقی برایش افتاده باشد و دوباره به سطح اول  رقابت برگردد) به این میراث دیجیتال توجه کنیم. پرشین بلاگ اگر مشکلات بزرگ گذشته را از پیش رو برداشته به دلیل نقش باشگاه هوادارانش و دیگر علاقمندانش بوده است.

این سایت با همت حامیان و باشگاه هوادارنش توانست خانه پدری وبلاگ فارسی را زنده نگه دارد و تصور کنید اگر پرشین بلاگ نبود یا نباشد چه فقدانی  به وجود می آید که گویی بخشی از وجودمان را از دست داده ایم و مثلا پاسارگاد را در آثار تاریخی کشورمان نداشته باشیم یا زیگورات چغازنبیل را از دست داده باشیم.

نکته ای که در مورد شخص شما صادق است این است که شما به صورت خیلی فعال و دوستانه با وبلاگ نویسهایی که شاید در گروه  سنی شما هم نبودند ارتباط برقرار می کنید و آنها را حمایت میکنید.چه عاملی باعث این نوع برخورد شما میشود ؟

بنده  مجذوب فضای حوزهء مجازی شدم و شاید به این دلیل در آیینه زیاد نگاه نمیکنم که ریشم چقدر سفید شده است اینقدرراحت با وبلاگ نویسهای جوانتر از خودم رابطه برقرار میکنم.

من علاقهء بسیار زیادی به این حوزه دارم و وقت وزندگیم و منابع و امکاناتم را صرف این حوزه کردم و تصورم این است که آیندهء کشور و جهان از این قلمرو و مسیر میگذرد ، بنابراین چون میخواهم در شکل گیری آینده موثر باشم این راه را انتخاب کردم.

خیلی از کاربران معتقدند که پرشین بلاگ باید یک سری امکانات به نرم افزار خود اضافه کند آیا شما برنامه ای در این خصوص دارید؟

8 سال گذشته دوران فوق العاده سختی برای وبلاگ نویسان فارسی بوده تصور ما این است که سال های آینده  بهترین سال های فضای مجازی خواهد بود و امیدوارم که آینده ء بهتری شکل بگیرد ،به همین دلیل وقتی حرف امید می آید،تدبیر هم فعال تر می شود و وقتی ناامیدی هست تدبیری هم به کار نمی آید.

فکر میکنم با تدبیر مدیران جوان و مشاوران مسن فعالیت های بهتری در آینده انجام می پذیرد و نمونه اش همین فعال شدن سایت زیگور است.

مصاحبه از : مانی نقاش

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱۸

سلامت نیوز با همکاری سایت به تن و پرشین بلاگ مسابقات "دستور غذای سالم" ، وبلاگ نویسی با موضوع تجربیات تلخ و شیرین بدنسازی و نیز مسابقه عکاسی با موضوع تناسب اندام را برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز،هدف از برگزاری این مسابقات ترویج شیوه زندگی سالم و راه های صحیح افزایش و کاهش وزن و پرهیز از مصرف خودسرانه مکمل های بدنسازی است.

رژیم غذایی سالم بخشی از شیوه زندگی سالم است که موجب بهبود سلامت و کیفیت زندگی افراد می شود به همین منظور مسابقه "دستورغذای سالم" با هدف تشویق افراد برای ارائه دستورهای غذایی سالم طراحی شده است تا از این طریق با تشویق افراد به خلق دستورهای آشپزی سالم، ضمن توجه دادن آنها به مصرف مواد غذایی سالم، توجه آنها را به رعایت تنوع در برنامه غذایی روزانه جلب می کند.

در مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع تناسب اندام، از افراد خواسته می شود که با ایجاد وبلاگی در پرشین بلاگ با موضوع بدنسازی، تجربیات تلخ و شیرین خود را از بدنسازی در فضای وب منتشر سازند تا تجربه ای آموزنده را در اختیار افراد دیگر قرار دهند و از این طریق آگاه سازی تمامی افراد از خطرات استفاده از شیوه های ناصحیح بدنسازی صورت گیرد. در این میان هستند افرادی که تحت نظر کارشناسان تغذیه قرار داشته اند و با انتخاب باشگاه بدنسازی مناسب تجربیات خوبی از بدنسازی دارند که می تواند به تمامی افراد کمک کننده باشد.

سلامت نیوز در مسابقه عکاسی با موضوع بدنسازی از شرکت کنندگان در این مسابقه می خواهد که از هرچه که به تناسب اندام و بدنسازی مربوط می شود عکس گیرند.

گفتنی است مهلت شرکت در مسابقات تا 10 مرداد ماه سال جاری است.علاقمندان می توانند آثار خود را در مسابقه عکاسی و دستور غذای سالم به آدرس ایمیل  news@salamatnews.com ارسال فرمایند.

لازم به ذکر است شرکت در این سه مسابقه برای عموم آزاد است.

بیشتر:سلامت نیوز (تندرستی): سلامت نیوز: مسابقه عکاسی، وبلاگ نویسی و دستور غذای سالم برگزار می شود::.

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱۸

فرهنگسرای اندیشه _ میزبان جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ 

هدیه ای به رسم یادبود برای مدعوین 


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱۸

ال جی _ اسپانسر مراسم جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ 

ال جی _ اسپانسر مراسم جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ  ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱۸

جناب آقای دکتر بوترابی _ مدیر گروه سایتهای پرشین بلاگ ؛ خانم بهاره رهنما _ بازیگر


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٧

بهنام آقایی _ مدیر پشتیبانی فنی و پشتیبانی کاربران پرشین بلاگ 

ارشیا سبحان _ طراح لوگوی جدید پرشین بلاگ


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٧

جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ  

جناب آقای دکتر بوترابی _ مدیر گروه سایتهای پرشین بلاگ 


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٦

جناب آقای دکتر بوترابی _ مدیر گروه سایتهای پرشین بلاگ 

ارشیا سبحان طراح لوگوی جدید پرشین بلاگ _ سرکار خانم بهاره رهنما 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٦

جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ  

اعضای باشگاه هواداران پرشین بلاگ  


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٦

میلاد اسلام زاده _ مجری مراسم 

خانم بهاره رهنما _ هنرمند محبوب کشورمان

بهنام آقایی _ مدیر پشتیبانی فنی و پشتیبانی کاربران پرشین بلاگ 


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٦

همزمان با برگزاری جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ و روز بزرگداشت وبلاگ فارسی در تاریخ 13 تیرماه 1392 در فرهنگسرای اندیشه از لوگوی جدید سایت پرشین بلاگ رونمایی شد .

برای دریافت لوگو در سایز اصلی روی عکس کلیک نمایید

ارشیا سبحان ؛ طراح لوگوی پرشین بلاگ دلایل تغییر لوگوی پرشین بلاگ را اینگونه بیان کرد :

تغییر لوگوی پرشین بلاگ ، آن هم بعد از حدود دوازده سال کار بسیار دشواری بود . اِلِمان هایی در این لوگو مثل سرباز هخامنشی عملا غیر قابل حذف بودند .

با اینکه تمایل داشتم همه چیز را از اول طراحی کنم ولی این مهم غیر ممکن بود .

بعد از گذشت این سالها لازم بود که این برند از نظر گرافیکی دستخوش تغییراتی شود تا با حال و هوای این روزها سازگار گردد .

تغییراتی که اتفاق افتاد بدین شرح می باشد :

طراحی سرباز هخامنشی به صورت تک رنگ

طراحی مجدد تایپوگرافی پرشین بلاگ

که خوشبختانه با استقبال خوب هواداران و کاربران سایت پرشین بلاگ مواجه شد .

فیلم رونمایی از لوگوی جدید پرشین بلاگ

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٤

عکس دوازدهمین جشن تولد پرشین بلاگ ، 23 خرداد 81 روز تولد اولین وبلاگ سرویس فارسی

عکس دوازدهمین جشن تولد پرشین بلاگ ، 23 خرداد 81 روز تولد اولین وبلاگ سرویس فارسی

عکس دوازدهمین جشن تولد پرشین بلاگ ، 23 خرداد 81 روز تولد اولین وبلاگ سرویس فارسی

عکس دوازدهمین جشن تولد پرشین بلاگ ، 23 خرداد 81 روز تولد اولین وبلاگ سرویس فارسی

برای دیدن ادامه عکسهای به ادامه مطلب بروید .


ادامه مطلب ...
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٤

روز پنجشنبه 13 تیرماه 1392، جشن تولد پرشین بلاگ و  روز وبلاگ فارسی همراه با ورود به دوازدهمین سال فعالیت پرشین بلاگ، نخستین سرویس دهنده وبلاگ فارسی، با حضور بیش از پانصد وبلاگنویس و فعالین شبکه های اجتماعی مجازی شخصیت های اجتماعی ، ورزشی و هنرمندان کشورمان در فرهنگسرای اندیشه از ساعت 3 الی 7 عصر برگزار شد. در این مراسم از برترین های عرصه وبلاگنویسی کشور تقدیر به عمل آمد و به رسم یادبود جوایزی به آنان اهدا شد.

انشالله به زودی اخبار تکمیلی این جشن به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱٢

       (( انا لله و انا الیه راجعون ))

متاسفانه خبردار شدیم دوست و همکار عزیزمان علیرضا شیرخانلو ( طراح و گرافیست سایت پرشین بلاگ ) در غم از دست دادن مادر بزرگوارشان به سوگ نشسته اند .

جناب آقای شیرخانلو

گروه سایتهای پرشین بلاگ مصیبت وارده را خدمت شما تسلیت عرض نموده و برای شما و خانواده محترمتان صبر و شکیبایی و برای آن عزیز در گذشته غفران و رحمت واسعه الهی را خواستاریم .

                      ((روحش شاد و یادش گرامی باد))

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱۱

گروه سایتهای پرشین بلاگ در مسابقه ای اقدام به برگزاری طراحی بهترین قالب در پنج بخش مذهبی ، سلامت ، ورزشی ، هنری  و آزاد کرد این مسابقه از 29 خرداد شروع شد و طراحان تا 7 تیر ماه وقت داشتند که در این مسابقه شرکت نمایند . علی رغم مدت زمان کم برای شرکت در این مسابقه و همینطور تبلیغات کم پرشین بلاگ تعداد مطلوبی قالب برای دبیرخانه ی این مسابقه ارسال شد که در داوری اولیه گزارش زیر ارائه شد . تعداد 18 قالب مذهبی 213 قالب ورزشی 9 قالب هنری و20 قالب سلامت و 43 قالب در بخش آزاد شرکت کرده بودند . در ادامه روند داوری به افراد معتبر طراحی تم و قالب در وبلاگستان سپرده شد که در نهایت  نظر آنان به شرح زیر اعلام می گردد.

قالبهای ارسال شده توسط طراحان  علی رغم زیبا بودن و کاربردی بودن هیچ کدام شرایط معرفی به عنوان قالب برتر را نداشته و تیم داوران  به صورت کلی یک نفر از طراحان را  به عنوان طراح برتر انتخاب نموده است .

ملاک داوران برای این انتخاب نحوه استفاده از کدها . جایگزینی منوها . رنگ بندی قالب . سرعت لود شدن قالب نمایش زیبای قالب در تعداد کمترین مطلب و بیشترین مطلب . استفاده از رنگهای متناسب و سلیقه ی طراح در استفاده رنگ و کد در جای مناسب و کنار هم بوده است

امید است که در سالهای آینده با برگزاری چنین مسابقاتی بتوانید قدمی مثبت برای هرچه بیشتر تشویق کردن طراحان برای طراحی خوب و مفید برای وبلاگنویسان را برداریم.

طراح برتر از نظر داوران پرشین تم : جناب آقای محمد پور عباس

نویسنده وبلاگ : اس ام پی تی

ضمن عرض تبریک خدمت برنده این مسابقه ؛ به اطلاع می رساند از ایشان در جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ تقدیر به عمل خواهد آمد .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/٩

باشگاه هواداران پرشین بلاگ در اردیبهشت ماه سال 92 نظر سنجی بهترین وبلاگ سال 91 از دید مخاطبان را در شرایطی برگزار کرد که ماه ها قبل تر از آن تشویق کاربران آنلاین فارسی زبان در شبکه های  اجتماعی را شروع کرده بود .

نتایج نظرسنجی بهترین وبلاگ از دیدگاه کاربران با انتخاب صد وبلاگ اعلام گردید و ده وبلاگ با بیشترین رای از سمت شرکت کنندگان به عنوان برندگان این نظرسنجی معرفی شدند که برای مشاهده این نتایج به اینجا مراجعه نمایید .

با اعلام نتایج این نظرسنجی ؛ داوری جهت انتخاب سه وبلاگ برتر از دیدگاه داوران از میان تمامی وبلاگهای ثبت شده آغاز گردید .

که نتایج نهایی سه برگزیده ی اصلی این نظرسنجی از دیدگاه داوران بدین شرح اعلام می گردد :

نفر اول : یک عاقد

وبلاگ : خاطرات یک عاقد

نفر دوم :  مهدی صالح پور

وبلاگ : دور برگردون

نفر سوم :  لی لی

وبلاگ : امروز لی لی چی میخونه ؟

ضمن عرض تبریک خدمت تمامی برندگان این مسابقه ؛ به اطلاع می رساند از این برندگان این نظرسنجی در جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ تقدیر به عمل خواهد آمد .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۸

با اکران فیلم برف روی کاجها به کارگردانی پیمان معادی در سینماها و اختصاص سانس اختصاصی به وبلاگنویسان با میزبانی سینما پردیس قلهک در تاریخ 13 اردیبهشت ماه 1392 و حضور جمع کثیری از وبلاگنویسان ؛ مسابقه ی نقد وبلاگی این فیلم از تاریخ 15 اردیبهشت ماه شروع و تا تاریخ 30 خرداد ماه 1392 نیز ادامه داشت . 

در طی این مدت حدود 20 وبلاگنویس پرشین بلاگ نقد خود را برای شرکت در مسابقه به ثبت رساندند و حدود 116 وبلاگ از وبلاگهای پرشین بلاگ نقد یا گزارش ، یا برنامه های اکران یا موارد حاشیه ای جشنواره ای و ...در مورد این فیلم در وبلاگشان قرار داده اند که پست مورد نظر را درمسابقه شرکت نداده اند .

از دیگر سایتهایی که خدمات وبلاگ نویسی را ارائه می دهند و در وبلاگهایشان نقد فیلم مورد نظر را قرار داده اند بعد از پرشین بلاگ ، بلاگفا بوده است که در حدود 50 عدد از وبلاگهایش نقد یا گزارشات در این مورد در وبلاگهایشان ثبت کرده اند .

بدین ترتیب بعد از ارسال نقدهای وبلاگنویسان ؛ داوری این مسابقه آغاز گردید که در نهایت شش وبلاگ به عنوان برندگان مسابقه معرفی شدند که در رده پنج دو وبلاگ به طور مشترک انتخاب شدند .

نتیجه نهایی برندگان مسابقه نقد فیلم برف روی کاجها بدین ترتیب می باشند :

نفر اول : مرجان شیخی

وبلاگ : چرک نویس های یک عنکبوت روان پریش

نفر دوم : ساناز اصفهانی

وبلاگ : جزیره در کهکشان

نفر سوم : نسرین طاهری پور

وبلاگ : ای کاش عشق را زبان سخن بود

نفر چهارم : مرسده مقیمی

وبلاگ : شات آخر

نفر پنجم به صورت مشترک :

سارا صادقی

وبلاگ : شاهدخت سرزمین ابدیت

زهره یحیایی

وبلاگ : این روبان کبودتر شد

ضمن عرض تبریک خدمت تمامی برندگان این مسابقه ؛ به اطلاع می رساند از این برندگان در جشن تولد دوازده سالگی پرشین بلاگ با حضور عوامل فیلم برف روی کاجها تقدیر به عمل خواهد آمد .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/٦

انتخاب ها و برداشت ها ، دوست داشتن ها و نداشتن ها متفاوت است . رای دادن و داوری کردن سخت ، مخصوصا در دنیایی گیر افتاده باشی که همه چیزش هم خوب است و هم بد .

باشگاه هواداران پرشین بلاگ در اردیبهشت ماه سال 92 نظر سنجی بهترین وبلاگ سال 91 از دید مخاطبان را در شرایطی برگزار کرد که ماه ها قبل تر از آن تشویق کاربران آنلاین فارسی زبان در شبکه های  اجتماعی را شروع کرده بود .

این نظر سنجی توسط  سایت پرشین وبلاگ و به حمایت تبلیغاتی سایت پرشین بلاگ ، توسط باشگاه هواداران پرشین بلاگ برگزار شد . این اولین نظر سنجی گروه سایتها نبوده و پرشین بلاگ با سابقه برگزاری نظر سنجی های وبلاگ برتر سال ، بهترین وبلاگ برتر بانوان در چند مرحله تجربه خوبی در برگزاری آن را کسب کرده بود .

تیم فنی پرشین بلاگ اقدامات فنی برای جلوگیری از تقلب در انتخاب بهترین وبلاگ را انجام داده و نتایج ارائه شد در نهایت نزدیک ترین نتیجه به رای و نظر مردم است . نزدیک چون تیم برگزار کننده مجبور بود وبلاگهایی که مقایر با قوانین جمهوری اسلامی بوده اند و یا فیلتر  بوده اند هرچند اگر داری رای بالا و حایز رتبه بوده اند را از میان انتخاب شدگان حذف کنند. شرکت در این نظر سنجی برای عموم آزاد بوده وتمامی شرکت کنندگان میتوانستند به هر وبلاگ از هر وبلاگ سرویس و یا حتی وبلاگهایی در دامنه های شخصی رای دهند.


نظر سنجی بهترین وبلاگ فارسی از دید مخاطبان پرشین بلاگ برگزار شد :

تعداد شرکت کننده 4826 نفر

تعداد رای داده شده 18128  رای

تعداد رای داده شده ی صحییح 14260 تایید شده

نتیجه نظر سنجی با احتساب حذف شدن وبلاگهای فیلتر شده و یا مغایر با قوانین جمهوری اسلامی در آدرس زیر درج گردیده است .

برای مشاهده نتایج به این آدرس مراجعه نمایید .

http://vote.persianweblog.com

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۳

            صبحدم پیک مسیحا دم جانان آمد        
                                                      گفت برخیز که آرام دل و جان آمد
           سحر از پرده نشینان حریم خلوت              
                                                      نغمه برخاست که شاهنشه خوبان آمد


گروه سایتهای پرشین بلاگ فرا رسیدن میلاد حضرت مهدی(عج) را خدمت شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نماید.

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱

 بخش فنی پرشین بلاگ در پی بروز مشکلات اخیر و تکرار قوانین این سرویس دهنده  اطلاعیه ای را صادر نموده است که بدین شرح می باشد :

اختلال در بخش تبلیغات :

بخش تبلیغات پرشین بلاگ  هفته ابتدایی خرداد ماه دچار اختلال شد و این اختلال باعث شد برای مدت کوتاهی برخی از وبلاگ ها از دسترس خارج شوند . این اختلال پس از چند روز برطرف گردید و دیگر گزارشی مبتی بر اشکال در سیستم  دریافت نشده است .

حذف برخی قالبهای کاربران :

بر اساس اعلام کارشناسان پرشین بلاگ برخی از سرویس دهنده های قالب از سیستم های مخرب و دارای ویروس استفاده میکردند که این قالب ها مسدود شده اند

برای مثال :

سرویس قالب پیچک و زیر مجموعه های این سرویس فیلتر شده اند زیرا کمیته تعیین مصادیق  این سایت را فیلتر کرده است و ضمنا باعث اسپم شدن وبلاگ ها نیز بوده است . 

اما بقیه سایت های ارائه دهنده قالب در حال ارائه سرویس به پرشین بلاگ هستند.

حذف وبلاگهای کاربران :

پرشین بلاگ به هیچ وجه وبلاگ ها را بی دلیل حذف نمی کند ، حتی اگر مدت ها آپدیت نشده باشند اما وبلاگ های اسپم ، هرچقدر هم که بازدید داشته باشند مسدود میشوند. این قانون به جهت حمایت از کاربران حرفه ایی پرشین بلاگ و حفظ حقوق کاربری آنهاست .

وبلاگ یک سرویس برای نوشتن نظرات  و ارتباطات مجازی است و سوء استفاده از آن برای یک کسب و کار ، آن هم کسب و کار های غیر قانونی از نظر پرشین بلاگ تخلف محسوب می شود و از آن جلوگیری می شود

گاهی یک متخلف و سودجو  بیش از 100 وبلاگ ایجاد میکند و همه را فوروارد میکند روی یک وبلاگ تا بازدید این وبلاگ زیاد گردد بنابراین تمامی این وبلاگها حذف می شوند .

ایجاد یادداشتهای پی در پی و تکراری فقط به منظور تبلیغ محصولات جنسی و ماهواره ایی، فروش پایان نامه یا یوزرنیم پسوورد نود 32 و .... از این نوع وبلاگها هستند و باید حذف شوند.

تاخیر در انتشار یادداشت در پرشین بلاگ :

مهم ترین علت تاخیر در پابلیش وبلاگ ها نیز، وجود همین وبلاگ های هرز است که منابع پرشین بلاگ را به مدت چند دقیقه یا چند ساعت تحت فشار قرار میدهند.

البته گزارش های محدودی دریافت شده و تیم فنی پرشین بلاگ دائما در صدد بهینه کردن خدمات این سرویس دهنده می باشند .

فیلتر شدن وبلاگ ها :

هیچ وبلاگی بدون دریافت نامه از کمیته تعیین مصادیق (فیلترینگ) و مراجع قضایی، مسدود نمیشود . اما گاهی به دلیل دریافت نامه از این مراکز مبنی بر فیلتر کردن یک پست یا یک تگ از وبلاگ، مجبور میشویم کل وبلاگ را مسدود کنیم. چون امکان مسدود کردن تک پست ، وجود ندارد.به این دسته از وبلاگ ها پیشنهاد می شود با پیگیری از سایت internet.ir  بعد از حذف پست یا تگ و ... جهت رفع فیلتر آن اقدام کنند .

برنامه لایو رایتر :

این سرویس به مدت یک هفته است که مجددا راه اندازی شده است و کاربران می توانند در این محیط نیز به وبلاگ نویسی مشغول شوند .

 

با تشکر از حسن انتخاب شما

در صورتی که باز هم مشکلاتی را مشاهده کردید لطفا با ایمیل پشتیبانی پرشین بلاگ به آدرس support@persianblog.ir تماس حاصل نمایید .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱

به  لطف یزدان پاک اینک که گروه سایتهای پرشین بلاگ بعنوان پایه گذار وب نویسی فارسی به شیوه نوین ، در آستانه دوازدهمین سالگرد فعالیت خود می باشد ، بدینوسیله از شما فرهیخته گرامی جهت حضور در مراسم «روز پاسداشت وبلاگ فارسی» دعوت بعمل می آورد.

جهت شرکت در جشن روز وبلاگ فارسی ثبت نام الزامی می باشد .

برای ثبت نام به لینک زیر مراجعه نمایید .

 

http://reg.persianweblog.com/ 

این مراسم با حضور وبلاگ نویسان برتر ، شخصیت های وبلاگ نویس کشور ، هنرمندان ، ورزشکاران ، شخصیتهای اجتماعی محبوب کشور و همچنین فعالان حوزه فناوری اطلاعات برگزار می شود.شرکت در این مراسم برای وبلاگ نویسان از تمامی وبلاگ سرویس های داخلی و خارجی و شبکه های اجتماعی آزاد است.

زمان : روز پنج شنبه مورخ 13 تیر ماه 1392

محل برگزاری : خیابان شریعتی ؛ قبل از پل سید خندان ؛ پارک اندیشه ؛ فرهنگسرای اندیشه
 
ساعت : 15 الی 19 عصر 

بی شک حضور پر مهر شما در این مراسم مایه دلگرمی و مسرت است و انگیزه بخشی سترگی جهت کمک به استمرار فعالیت و زنده نگه داشتن وبلاگ فارسی خواهد بود  .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/٤/۱

مشکلات دارویی و افزایش بی رویه قیمت داروهای بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج و بیماران خاص چندی است که علاوه بر رنج بیماری، به دلیل هزینه های بالای دارو و درمان عرصه زندگی را بر آنها تنگ کرده است. این مشکلات بویژه طی دو سال اخیر در پی بی ثباتی بازار ارز و عدم اختصاص ارز به دارو از جانب دولت، شدت بیشتری پیدا کرده است تا جایی که بسیاری از این بیماران به دنبال کمبودهای دارویی گرفتار بازار داروهای قاچاق شده اند و سلامت آنها به خطر افتاده است.

 در پی تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی، دیگر ارز مرجع به داروها تعلق نمی گیرد که در این میان برخی اقلام دارویی در گمرک دپو شده است و شرکت های واردکننده داروها نیز برای جلوگیری از افزایش قیمت ها همچنان چشم به بازگشت ارز مرجع به این اقلام دارند و به دلیل کمبود نقدینگی نمی توانند این داروها را از گمرک ترخیص کنند. این در حالی است که احتمال می رود 20 درصد از این داروها فاسد شود.

در حال حاضر بیماران به خصوص بیماران سرطانی،تالاسمی، هموفیلی، کلیوی، ام اسی و ... چشم یاری به رییس جمهور جدید بسته اند که کلیدی برای حل آن پیدا کند تا رنج این سال های گرانی و کمبودها و بی مهری ها با آمدن وی مرتفع شود.

در همین راستا سلامت نیوز با کمک تمامی کاربران و سایت های حامی سلامت با راه اندازی کمپین درخواست از دکتر حسن روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب ملت، خواستار رسیدگی عاجل به این موضوع حیاتی شده و از کاربران خود تقاضا می کند با حمایت از هموطنان بیمارمان به این کمپین بپیوندند تا این موضوع فورا در راس تصمیمات رئیس جمهور منتخب مردم قرار گیرد .

هموطنان عزیز میتوانند برای حمایت و امضای این کمپین از طریق فرم زیر از هم وطنان بیمار نیازمند دارو حمایت کنند.

همچنین علاقه مندان میتوانند پیام خود را از طریق همین  فرم  برای رئیس جمهور منتخب ارسال نمایند.

وبلاگ نویسان عزیز هم برای حمایت از این کمپین میتوانند کد زیر را در پنل اصلی مدیریت وبلاگهای پرشین بلاگ در قسمت کدهای اختصاصی (جاوا) در وبلاگ خود قرار دهند:<script type="text/javascript" src="http://www.persianweblog.ir/sympathy/daroo-2.js"></script>


برای گرفتن اصل کد اینجا را کلیک کنید

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :