اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/٢٩

با توجه به نزدیک شدن به مراسم جشن تولد پرشین بلاگ و روز بزرگداشت وبلاگ فارسی ؛ روابط عمومی پرشین بلاگ جهت تشکیل ستاد خبری و دبیرخانه مراسم دعوت به همکاری داوطلبانه می نماید .

شرح مسئولیت ها بدین شرح می باشد :

1. خبرنگار داوطلب : ترجیحا عزیزانی که در کار خبرنگاری تجربه دارند ستاد خبری جشن را تشکیل داده و به صورت آنلاین تمامی این کارها را انجام دهند .

2. روابط عمومی داوطلب : این شخص دبیرخانه مراسم رو تشکیل داده و کارهای این بخش رو به طور قوی با تیم تشکیل شده پیگیری کند .

3. عکاس داوطلب : از کلیه عکاسانی که مایل هستند تا در روز مراسم به طور داوطلبانه از مراسم عکاسی کرده و سپس عکس هارو به ستاد خبری جشن تحویل دهند تا در بخش خبری برای بازتاب خبری مراسم به کار گیرند دعوت به همکاری می شود .

4. فیلمبردار داوطلب : کلیه عزیزانی که می توانند در روز مراسم از مراسم فیلمبرداری کرده و سپس آن را به پرشین بلاگ تحویل دهند دعوت به همکاری می شود .

نکته قابل تذکر : برای عکاسان و فیلمبرداران کارت صادر میشود بنابراین به صورت قطعی باید این بخش را بر عهده بگیرند .

5. تشریفات داوطلب : از کلیه عزیزانی که تمایل دارند در بخش تشریفات مراسم پرشین بلاگ همکاری کرده دعوت به همکاری می شود .

این عزیزان باید تیم تشریفات مراسم را تشکیل داده و در روز مراسم به صورت قطعی حضور داشته باشند و کلیه مسئولیت های بخش تشریفات را بر عهده داشته باشند .

6. انتظامات داوطلب : از عزیزانی که تمایل دارند تا در بخش انتظامات مراسم با پرشین بلاگ همکاری کنند دعوت به همکاری می شود .

این عزیزان باید تیم انتظامات را تشکیل داده و تمامی مسئولیت های انضباطی مراسم را بر عهده بگیرند .

نکته :

عزیزانی که آماده همکاری با پرشین بلاگ می باشند درخواست می شود تا اطلاعات شخصی خود را به آدرس ایمیل fans@persianblog.ir زیر ارسال نمایند .

نام و نام خانوادگی

شماره تماس 

ایمیل فعال

آدرس وبلاگ

بخش مورد نظر برای همکاری

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09122070357 و یا 22581338 جناب آقای بهنام آقایی تماس بگیرید

توجه :

تمامی کسانی که آماده همکاری با مراسم جشن تولد پرشین بلاگ باشند ، به دفتر پرشین بلاگ دعوت شده و در جلسه توجیهی تمامی مسئولیت ها برایشان تشریح خواهد شد .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/٢٩

سایت پرشین بلاگ مسابقه طراحی قالب را برگزار می کند .

سایت پرشین بلاگ با حمایت سایت پرشین تم در نظر دارد همزمان با جشن تولد پرشین بلاگ و روز بزرگداشت وبلاگ فارسی و به منظور تولید قالب های استاندارد برای وبلاگهای سایت پرشین بلاگ و شناسایی طراحان و گرافیست های پیشگام در این حوزه ، مسابقه طراحی قالب های وبلاگ را برگزار کند .

موضوعات مسابقه :

این مسابقه در پنج موضوع زیر برگزار می گردد :

1.سلامت    

2.ورزشی

3.مذهبی

4.هنری

5.آزاد

شرایط و قوانین

    هر شرکت کننده میتواند در هر پنج بخش اصلی شرکت کند
    هر شرکت کننده میتواند برای هر بخش فقط یک قالب ارسال کند
    قالبها باید بر اساس کدهای استاندار پرشین بلاگ طراحی شود ( برای کسب اطلاع از استاندارد قالب های پرشین بلاگ مطلب زیر را مطالعه فرمایید )

http://persianblog.ir/docs/pb-tags.pdf


    برای طراحی کدها نباید از کدهای جاوا اسکریپت استفاده شود
    طراحی ها و تصاویر موجود در قالب باید مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشدنحوه شرکت

    هر طراح باید کد قالب را در یک فایل وردپد ذخیره کرده و برای نام گذاری از روش زیر پیروی کرده باشد

نام طراح و یا سایت طراح – موضوع قالب  مثال  بهنام – مذهبی

    هر طراح همه ی قالب ها را در یک فایل زیپ ذخیره کرده و فایل زیپ شده را به ادرس ایمیل contact@persianblog.ir ارسال شود
    موضوع نامه ارسالی به شکل زیر مشخص شود

مسابقه طراحی قالب پرشین بلاگ – نام و نام خانوادگی طراح و یا سایت طراح

زمان بندی :

این مسابقه از تاریخ  27 خردادماه  آغاز و تا  7 تیرماه  ادامه خواهد داشت .

داوری :

این مسابقه توسط طراحان و گرافیست های سایت پرشین بلاگ و سایت پرشین تم داوری خواهد شد .

جوایز

به سه نفر از برندگان این مسابقه جایزه ای ارزنده به رسم یادبود در مراسم جشن تولد پرشین بلاگ و روز بزرگداشت وبلاگ فارسی که در روز 13 تیرماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود اهدا خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا حمایت مالی از این بخش در جشنواره ی وبلاگستان فارسی با شماره تلفن های 09122070357 و یا 22581338 جناب اقای بهنام آقایی تماس بگیرید

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/٢۸

به اطلاع کلیه شما وبلاگنویسان عزیز می رساند :

مهلت شرکت در نظرسنجی انتخاب بهترین وبلاگ از دیدگاه وبلاگ نویسان امروز مورخ 23 خرداد ماه 1392 به پایان رسید .

ضمن تشکر از تمامی عزیزانی که در این نظرسنجی شرکت کردند توجه شما را به نکاتی در مورد این نظرسنجی جلب می نماییم .

نظرسنجی بهترین وبلاگ در تاریخ 25 اردیبهشت ماه 1392 به همت باشگاه هواداران پرشین بلاگ و میزبانی سایت پرشین وبلاگ برگزار گردید .

این نظرسنجی به مدت یک ماه برگزار شد که در طی این مدت بیش از 8 هزار وبلاگ در این نظرسنجی ثبت شدند .

داوری این نظرسنجی  توسط داوران مجرب که تمامی ایشان از فعالین و متخصصان حوزه وب می باشند به زودی آغاز می گردد .

نتایج نظرسنجی به محض به پایان رسیدن داوری از طریق اخبار پرشین بلاگ به اطلاع کلیه شما عزیزان خواهد رسید .

گفتنیست از ده وبلاگ برتر در این نظر سنجی در مراسم جشن تولد پرشین بلاگ تقدیر خواهد شد .

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳٩٢/۳/٢۳

پرشین بلاگ، بیست و سوم خرداد، روز وبلاگ فارسی را به وبلاگنویسان عزیز و فعالین وبلاگستان و فضای مجازی تبریک عرض می کند

 

بیست و سوم خرداد ماه هزار و سیصد و هشتاد و یک، برای نخستین بار، سرویس وبلاگ فارسی راه اندازی شد و امکان وبلاگنویسی به زبان فارسی برای عموم و به صورت رایگان فراهم گشت و بدین ترتیب حوزه رسانه های اجتماعی مجازی برای کاربران فارسی زبان متولد شد.

نسخه قدیم پرشین بلاگ

تصویر صفحه اول نسخه پیشین پرشین بلاگ 

تا پیش از پرشین بلاگ، سایت های فارسی و حتی وبلاگ هایی بر اساس امکانات فنی و مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و به صورت اختصاصی  راه اندازی شده بود که مقدمه انفجار بزرگ و ظهور پرشین بلاگ در آسمان وب فارسی محسوب می گردند. پس از این حضور بزرگ و موثر بود که وبلاگستان فارسی متولد گشت و دنیای رسانه های اجتماعی فضای مجازی به وجود آمد.
اکثریت قریب به اتفاق وبلاگنویسان پیشکسوت، فعالیت خود را در پرشین بلاگ آغاز کردند و به همین جهت پرشین بلاگ را در زمره میراث دیجیتال فارسی زبانان به حساب می آوریم. این پرشین بلاگ بود که راه وبلاگنویسی را برای همگان گشود و مهمترین رویداد مجازی عصر خود بود.

تا پایان سال 1382 پرشین بلاگ میزبان دهها هزار وبلاگ گردید و توانست به تنهایی رتبه زبان فارسی در اینترنت را به سطح چهارم جهان برساند، موضوعی که امروز با حضور دهها سرویس دهنده فارسی و هزاران وبلاگنویس فارسی در سرویس دهنده های خارجی یا سایت های مستقل، در مجموع نیز تکرار نشده است و دلیل آن چیزی جز دشوار شدن رقابت جهانی و بازماندن وبلاگنویس ایرانی از جایگاه شایسته خویش نبوده است.

بی تردید سقوط و کاهش نسبی حضور زبان فارسی در اینترنت و مهاجرت کاربران و اندیشه و روابط تعاملی ایرانی به سرویس دهنده های و شبکه های اجتماعی مجازی خارجی بسیار نگران کننده و مخل امنیت علمی، اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور و موجب سرشکستگی است و در سرنوشت آینده ایران تاثیرات گسترده و عمیقی خواهد داشت. راه حل اجتناب از تداوم این وضعیت اصلاح تصمیمات و شرایطی است که موجد و موجب آن شده اند.
 استراتژی کاهش دسترسی ها در عصر جهانی دسترسی ها، راه کار بی سرانجام است. در مقابل، استفاده از دسترسی ها برای تاثیرگذاری و تاثیرپذیری مثبت، راه برون رفت از بن بست ها و کسب موقعیت های از دست رفته است. می دانیم که وبلاگنویسی دیگر چون روزگار نخستین و به تنهایی جرم و خطا محسوب نمی گردد و نقش آن به عنوان ابزاری نیرومند برای بیان و اصلاح اندیشه و عمل پذیرفته شده است ولی همچنان تا رسیدن به جایگاه شایسته وبلاگنویسی در جهان پر رقابت امروز راهی دشوار پیش رو داریم. راهی که جز با تلاش مضاعف و همه جانبه و حتی فراتر از عرصه مجازی به انجام نخواهد رسید.

از سوی دیگر وبلاگستان فارسی با ظرفیت دهها میلیون صفحه بازدید روزانه و صدها هزار وبلاگ و دهها هزار وبلاگنویس فعال، تولید کننده بخش عظیمی از محتوای ارزشمند فارسی در فضای وب و تکیه گاه اندیشه ایرانی در فضای مجازی است. حتی شبکه های اجتماعی موفق و مجازی ایرانی نیز از تجارب و محتوا و حضور وبلاگنویسان برخوردارند. رشد مستمر کمیت و کیفیت در وبلاگستان گواهی روشن از رشد واقعی و بی سر و صدای وبلاگستان است.

پرشین بلاگ در آستانه آغاز دوازدهمین سال فعالیت خود، کوشش می کند تا به وظیفه حرفه ای خود وفادار بماند و تلاش خویش را مصروف ارتقای آینده کشور از مسیر اعتلای کمی و کیفی فضای مجازی نماید و دراین راه همچنان چشم امید به  همفکری ها و همدلی های شهروندان فضای مجازی و عنایات الهی دارد.

در ایام شعبانیه  و  نیز ماه مبارکی که در پیش داریم از خداوند متعال می خواهیم که آینده ایران و ایرانی را از خطرات مصون دارد و سرافرازی و موفقیت را به ملت و کشور ما عطا فرماید

روز وبلاگ فارسی و آغاز یازدهمین سال فعالیت پرشین بلاگ بر شما مبارک باد

به امید روزهای بهتر و پرافتخارترنیشخند


نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/٢٢

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

عطر نفس بقیه الله آمد

با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین، یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

باشگاه هواداران پرشین بلاگ فرارسیدن اعیاد شعبانیه را خدمت شما وبلاگویسان عزیز تبریک و تهنیت عرض میکند .

با آرزوی روزهای شاد برای شما عزیزان 

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/٢۱

با توجه به نزدیک شدن به روز انتخابات و شرکت گسترده تمام ایرانیان برای رقم زدن سرنوشت وطن خود در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ؛ باشگاه هواداران پرشین بلاگ ضمن دعوت از تمامی هموطنان عزیز خصوصا وبلاگنویسان جهت شرکت در این حرکت ملی ، از وبلاگنویسان عزیزی که تمایل دارند تا در وبلاگهای خود نیز از این حماسه سیاسی حمایت کنند دعوت میکند تا از لوگوهای حمایتی انتخابات در وبلاگهای خود استفاده کنند . 

برای پیوستن به این حرکت جمعی وبلاگ نویسان ، کافیست کد زیر هر لوگو را در تگ BODY قالب وبلاگ و یا در بخش "کدهای اضافی کاربر" کپی کنید تا این لوگو در گوشه وبلاگ شما نمایش داده شود.

برای دریافت کد لوگوها به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://www.persianweblog.ir/sympathy/#election

 

  

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/۱٤

     گل رفت و شمیم خوشش اینجاست هنوز 

                                                               بلبل به هوا ی گل چه شیداست هنوز

                   رفتی ز جهان اگر چه ای روح خدا

                                                                       لیکن علم مهر تو بر پاست هنوز


گروه سایتهای پرشین بلاگ فرارسیدن سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) را خدمت تمامی شما وبلاگنویسان عزیز تسلیت عرض می کند .

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/۱٢

به مهر پروردگار و یاری شما همراهان نخستین نشست شعر خوانی پرشین بلاگ در روز پنجشنبه 9/خردادماه/1392 به گرمی و شوق فراوان برگزار شد.

این نشست با شعری از "استاد شمس لنگرودی" شروع، با شعر خوانی شاعران جاون ادامه و با شعری از "فدریکو گارسیا لورکا" به پایان رسید.

چگونگی و روز دقیق نشست بعدی در همین وبلاگ به آگاهی شما گرامیان خواهد رسید.در ادامه نام دوستان شاعر و شعر دوستمان که در این نشست آماده بودند را مشاهده خواهید نمود.(این سیاهه چینش ویژه‌ای ندارد)

بانوان و آقایان گرامی :

01 - منصوره شریف زاده
02 - میلاد قزللو
03 - محمدرضا اسکندری
04 - محسن زرنوشه
05 - سعید مهدوی
06 - توحید قهرمانی
07 - محمود جواد زاده
08 - مجید ابک
09 - میلاد خدایی
10 - ندا دهستانی
11 - مهدی یزدی
12 - نسیم فراهانی
13 - حامد کمیلی
14 - امیر بوترابی
15 - حسین مرئی
16 - پرنیان شفیعی
17 - بیتا پاکنژاد
18 - مسعود صدقی
19 - مریم صدر
20 - سمیه کریمیان
21 - مجتبی حسامی
22 - ناهید خیرآبی
23 - محمدرضا شادران
24 - یاشار بلوری نیا

 

پ.ن1: در صورت وجود اشتباه در املای نام دوستان پوزش می‌خواهم و سپاس گزار خواهم شد اگر بنده را آگاه سازید.

پ.ن2: این عکس ها در ابتدای جلسه گرفته شده اند و تمامی دوستان در عکس نیستند،در نشستهای بعدی تصاویری بهتری تهیه خواهیم نمود.

 

لینک مطلب : کانون ادبی فنز پرشین بلاگ

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳٩٢/۳/٤

روابط عمومی پرشین بلاگ به اطلاع کلیه کاربران پرشین بلاگ میی رساند ، بخش تبلیغات پرشین بلاگ از نیمه شب گذشته ( 3 خرداد 92 ) دچار اختلال شده است که این مشکل باعث از دسترس خارج شدن پرشین بلاگ و برخی سایتهای وابسته شده است .

لازم به ذکر است که اخطار موجود برای مشکل بوجود آمده مرتبط به برخی سایتهای موجود در بخش تبلیغات بوده و خطری اطلاعات درون وبلاگی و پروفایل شما را تهدید نمی کند . 

تیم فنی و پشتیبانی پرشین بلاگ و بخش تبلیغات درصدد رفع مشکل پیش آمده هستند و امیدواریم که تا عصر امروز مشکل برطرف بشود .

پرشین بلاگ از همه کاربران برای مشکل پیش آمده عذرخواهی کرده و از حسن انتخاب و اعتماد شما تشکر میکند .

 

روابط عمومی پرشین بلاگ

نویسنده: نوید رجایی پور - ۱۳٩٢/۳/۱

گروه سایت های پرشین بلاگ  آمادگی خود را جهت درج تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر در بیش از سی سایت خود اعلام میدارد.

با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر در روز 24 خرداد ، کارگزار تبلیغات اینترنتی گروه سایتهای پرشین بلاگ( ادزردی ) آمادگی خود را جهت انتشار تبلیغات کاندیداها در تمامی سایت های زیر مجموعه این گروه  و  سایت های همکار اعلام نمود .
گفتنیست با حضور کاندیداها و گسترش دیدگاههای ایشان  در فضای مجازی امکان محقق شدن شرایط حماسه سیاسی هر چه بهتر فراهم خواهد آمد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره و پست الکترونیک زیر تماس حاصل فرمایید :

 همراه 09361335656   پست الکترونیک : hosein.samavat@gmail.com

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :