اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/۳۱

  مدیران باشگاه هواداران پرشین بلاگ انتخاب شدند

در آستانه میلاد خجسته امام حسن مجتبی علیه السلام و از بین وبلاگنویسان فعال آقایان: سعید علیزاده پروین مدیر وبلاگ پشت نقاب شب ، بهنام  آقایی مدیر وبلاگ تا بینهایت دور  و سرکا خانم نگار نیک نفس مدیر وبلاگ نگار  به مدیریت باشگاه هواداران انتخاب شده اند تا به صورت داوطلبانه تجارب خود و دیگر وبلاگنویسان قدیمی را در اختیار کاربران جدید قرار داهند

کاربران نیز می توانند با مراجعه به وبلاگ فنز(باشگاه هواداران) به آدرس http://fans.persianblog.ir  از برنامه ها و اقدامات فنز پرشین بلاگ آگاه شوند

لینک خبر در وبلاگ فنز

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/٢٧

پرشین بلاگ چهارمین مراسم روز وبلاگ را برگزار می کند :

هم نشینی با وبلاگ نویسان به مناسبت روز وبلاگ ، در هفته اول شهریور ماه ،  به صرف افطاری ، برگزار خواهد شد .

در بخش عمومی  این مراسم وبلاگ نویسان از تجربیات وبلاگ نویسی صحبت و بهترین وبلاگهایی که خوانده اند را در همه حوزه ها ، معرفی می کنند .

بخش اختصاصی این مراسم شامل معرفی وبلاگهای جدید و قدیمی  درچهار حوزه ادبیات ، فناوری اطلاعات ، محیط زیست و روزنوشت خواهد شد .

باتوجه به اینکه این همایش متعلق به همه وبلاگ نویسان ایرانی با حوزه های مختلف نوشتاری است شما می توانید در صورت علاقمندی برای بخش معرفی وبلاگ ها بصورت حقیقی با ایمیل دبیر مراسم

eghlima@gmail.com 

مکاتبه فرمایید .

 

همچنین برای حضور در این همایش می بایست  در بخش نظرات کامنت خصوصی بگذارید . توجه داشته باشید که حتما نام ، آدرس وبلاگ و آدرس ایمیل تان را یادداشت فرمایید .

در این مراسم گزینه های دیگری هم درنظر گرفته شده است که در بخش های بعدی اطلاع رسانی به همراه آدرس مکان و زمان برگزاری ، ارائه خواهد شد .

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/٢٧

پرشین بلاگ از تعدادی طراح و برنامه نویس تحت وب دعوت به همکاری می نماید

پرشین بلاگ، به منظور توسعه فعالیت ها در جامعه مجازی و اینترنت، از طراحان و برنامه نویسان حرفه ای تحت وب؛ از طریق بررسی و مصاحبه حضوری دعوت به همکاری می نماید. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر، ضمن ارسال مشخصات فردی و سابقه کاری خود، با مدیریت سایت به  آدرس الکترونیکی

admin@persianblog.ir

تماس حاصل فرمایند

 

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/٢٦

پیرو اعلام آمادگی برای واگذاری پرشین بلاگ، تا کنون درخواست بیش از سی متقاضی دریافت شده  و تاییدیه دریافت پیشنهاد و تقاضای اطلاعات تکمیلی نیز به آدرس الکترونیکی آنان ارسال گردیده است.

از آنجا که به زودی مرحله مذاکره با پیشنهاد دهندگانی که شرایط لازم را دارا می باشند، آغاز می گردد، لذا از علاقمندان دعوت می شود در اسرع وقت نسبت به ارسال پیشنهاد و اطلاعات تکمیلی به دو آدرس الکترونیکی

 

mehdi@persianblog.ir

 

mehdiboutorabi@yahoo.com

 

اقدام فرمایند
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/٢٠

ماه مبارک رمضان همیشه فرصت است و امسال نیز فرصتی عالی و مبارک برای خواست ها و آرزوهای کوچک و بزرگمان از خدای قادر و مهربان 

حلول ماه خدا بر همگان و به ویژه بر وبلاگنویسان عزیز مبارک باد

به امید آنکه خداوند رحمان قرائت و انس با قرآن کریم و تدبر و تدبیر در آن را ارزانی مان فرماید

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/۱٩

پرشین بلاگ به اطلاع کاربران قدیمی سایت که طی دو سال گذشته وبلاگ خود را به روز نکرده اند می رساند که در صورت تمایل به استفاده از خدمات سایت، لازم است حداکثر تا پایان ماه مبارک رمضان سال جاری،  وبلاگ خویش را با انتشار یادداشت جدید به روز کنند

بدیهی است پس از مهلت فوق پرشین بلاگ تعهدی نسبت به ارائه خدمات به آن دسته از وبلاگهای به روز نشده که برای مدت طولانی غیرفعال بوده اند، نخواهد داشت

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/۱٦

پرشین وبلاگ، در آستانه حلول ماه مبارک رمضان، لوگوی سه گوش دعای ربنا را جهت قرار دادن در وبلاگ و نیز قالب های ماه مبارک رمضان را ارائه کرد
وبلاگنویسان عزیز برای استفاده از لوگوی دعا و قالب ها به اینجا و اینجا مراجعه فرمایند


نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٩/٥/٤

در تاریک ترین دوران های تاریخ بشر، اندیشه نورانی ظهور منجی عالم ، گرمای وجود دل ستمدیدگان و امیدواران به رحمت الهی بوده است و تا زمان ظهور خواهد بود. اندیشه انتظار و آمادگی برای تغییر و تلاش مسئولانه در مسیر آن در عمیق ترین لایه های وجود بشر به ودیعه گذاشته شده و نقطه عزیمت نهضت ها و جنبش های آزادیبخش بسیاری بوده و خواهد بود و صد البته که رفتار ستمکاران و مستبدان در بی توجهی به حق و عدالت و آزادی نیز سنتی کهن است که جز این انتظار داشتن عجیب بوده و خواهد بود.


تاریخ بشر در رویارویی های حق و باطل  رقم می خورد و علیرغم پیروزی های الهام بخش و به یاد ماندنی حق و عدالت، ستم و ستمکاران به تلاش بی ثمر خویش برای ماندگاری ادامه می دهند و در آخرین فصل از تاریخ زندگی بشر که شاهد ظهور جامعه ای واحد و به تبع آن حکومت واحد هستیم، حکومتی عاقل و عادل و عالم را شاهد خواهیم بود.


امروز مردم جهان بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شده اند و به مدد فناوری های نوین و فرصت های عظیمی که دانش و عقل دراختیار قرار داده در پی تحقق عدالت و معنویت و آزادی در جهانی هستند که مملو از ظلم و ستم شده است و چه بستری آماده تر از این برای ظهور وعده  پیشینیان صالح بشر!

 

ملکوت خدا نزدیک است
و ظهور منجی موعود
التیام زخمهای هزاره هایمان خواهد بود


پرشین بلاگ وبلاگ مهدویت مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi persianblog

 

به امید دیدار روزهای بهتری که در پیش است


نویسنده: محمدرضا شمشیرگر - ۱۳۸٩/٥/۳

فاوانیوز - در روزهای اخیر انتشار خبری مبنی بر فروش پرشین بلاگ موجب حیرت بسیاری از فعالان حوزه وب شده است، برای اطلاع دقیق از جزئیات تصمیم فروش و نحوه فروش نخستین سرویس دهنده وبلاگ های فارسی به سراغ مهدی بوترابی سهامدار اصلی پرشین بلاگ رفتیم.


مستقیم می‌رویم  سراغ اصل موضوع، چرا واگذاری پرشین بلاگ؟ و بدین صورت و در این زمان؟

چون تصور می کنیم زمان آن رسیده است تا پرشین بلاگ مسیر جدیدتر و روزآمدتری را با توان و فرصت های متفاوت تجربه کند  و چون به امروز بودن امروز توجه داریم؛ هر چند به فردا نیز فکر می کنیم و چون این روش را مسئولانه تر از روش های دیگر واگذاری می دانیم.

mehdi-boutorabi.jpg

 

  یعنی توان و فعالیت شما و دوستان شما دیگر کمکی برای پرشین بلاگ محسوب نمی شود؟

هر کس با هر مقدار امکان و انرژی و توانی که دارد می تواند موثر باشد ولی امروز موضوع انتخاب بهتر و متناسب با شرایط مطرح است. البته کمک و تلاش بعضی از دوستان و شاید همه آنها ادامه خواهد داشت.

 

 آیا فرصتی برای متقاضیان خرید سایت وجود دارد یا صرفا برای شکل مناسب دادن به یک توافق یا تصمیم قبلی این روش اطلاع رسانی را انتخاب کرده اید؟

البته پیش از این پیشنهاداتی به ما شده بود ولی هنوز هیچ چیز نهایی نشده و به همین دلیل اطلاع رسانی کردیم که در پایان به نتیجه ای قطعی برسیم و  تصور می کنیم به لطف خدا موفق می شویم.

 

 آیا واگذاری سایت به بالاترین پیشنهاد مالی صورت می گیرد؟

طبیعتا بله، ولی این بالاترین ترکیبی از صلاحیت های عمومی و تخصصی و پیشنهاد مالی است.

 

 منظورتان از صلاحیت های عمومی، چیزی شبیه گزینش ادارات و نهادها است؟

نه دقیقا ولی به هر حال فرد یا تیم یا شرکتی که می خواهد اداره یک سایت محبوب در کشور را برعهده بگیرد لازم است از حداقل هایی برخوردار باشد که امکان فعالیتش در کشور فراهم باشد و امنیت سایت از هر جهت و البته در حد امکان حفظ شود.

 

 تکلیف صلاحیت تخصصی برای اداره سایت تا حدی روشن است ولی در مورد شرایط مالی تصور می کنید که نظر شما برای واگذاری تامین شود؟

بله تصور می کنم تامین شود چون آمادگی و انعطاف کافی را در خود ایجاد کرده ایم و امیداریم  شرایط برای خریدار و کاربران و ما همگی رضایتبخش باشد.

 

بعد از واگذاری  چه می کنید؟ آیا در زمینه سایت های اینترنتی فعالیت می کنید یا مثلا وبلاگ سرویس جدیدی راه می اندازید؟

 به نظر من دوران تاسیس بسیاری از سایت ها من جمله وبلاگ سرویس ها مدت ها است به اتمام رسیده و راه اندازی سایت جدید در فضای رقابتی موجود در چنین عرصه هایی توجیه اقتصادی نخواهد داشت و البته درصدد هستم در حوزه اینترنت و وب فعال بمانم ولی می دانم بدون پرشین بلاگ و پشتوانه های مرتبط با آن کار آسانی نخواهد بود. واقعیت آن است که  مدیران و مالکان یک سایت اعتباری معادل همان سایت ندارند و مقایسه نقش و اعتبار آنان در زمان مسئولیت در یک سایت بزرگ و خارج از آن محک خوبی برای روشن شدن این مساله است. بنده همیشه تلاش کردم که دچار چنین توهمی نشوم.

 

آیا قیمت پایه ای نیز اعلام می کنید؟

در مرحله اول پیشنهادات دریافت می شود تا هویت و توانایی و امکانات پیشنهاد دهنده تا حدی روشن شود و سپس با تعدادی از آنها مذاکراتی صورت می گیرد و در نهایت  تعداد محدودی برای انتخاب نهایی باقی خواهند ماند و در واقع نوعی رقابت میان کسانی است که شرایط مناسب تری برای پذیرش این مسئولیت دارند.

 

پس در واقع همه فرصت مساوی ندارند

بله همینطور است در مرحله اول همه می توانند پیشنهاد بدهند و فرصت مساوی است و در مراحل بعد رقابت بین کسانی است که شرایط بهتری دارند.

 

آیا ممکن است که واگذاری نهایی نشود و در بین راه منصرف شوید؟

بعید می دانم و حتی اگر لازم باشد روش های جایگزین دیگری را دنبال خواهیم کرد. مساله این است که ما تصمیم داریم پرشین بلاگ را در مسیر جدیدی قرار دهیم که امکانات آن و فرصت های جدید برای حفظ و رشد و وتوسعه اش فراهم شود.

 

چقدر زمان برای دریافت پیشنهادات تعیین کرده اید؟

برآنیم تا در اسرع وقت تصمیم گیری کنیم و تا زمانی که به انتخاب نهایی نرسیده ایم، از دریافت پیشنهادات استقبال می کنیم.

 

سابقه واگذاری با اطلاع رسانی اینگونه قبلا نبوده هدف شما از اطلاع رسانی عمومی در این باره چیست؟

ما می دانیم که سایت های دیگری بوده اند که به روش های دیگری واگذار شده اند ولی  به نظر می رسید که پرشین بلاگ بخشی از میراث دیجیتال کشور است و نسبت به حقوق عام معنوی آن که متعلق به وبلاگنویسان و ملت ایران در دوران مختلف است باید حساس تر باشیم و به همین دلیل تلاش می کنیم تا واگذاری آن نسبتا شفاف و همراه با حداکثر اطلاع رسانی ممکن باشد.

 

 در صورت موفق نبودن در این روش واگذاری چه خواهید کرد؟

تغییر مالکیت پرشین بلاگ صورت های مختلفی دارد که فعلا ما در یکی از مسیرهای آن هستیم. راه های دیگر مسدود نیست.

 

آیا این واگذاری یک اقدام سیاسی محسوب می شود؟

در شرایط فعلی شاید اقدامات اقتصادی و اجتماعی نیز معنای سیاسی پیدا کنند ولی در واقع اقدامی اقتصادی و در چارچوب اهداف تجاری است. البته برای ما مهم است که خریدار توانایی فعالیت در شرایط امروز کشور را دارا باشد و این ملاحظات را در تصمیم گیری خویش مد نظر خواهیم داشت.

(منبع : فاوانیوز)

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :