اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٦/۳۱

لینک خبر:

مهدی بوترابی، مدیر عامل پرشین بلاگ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: «وبلاگ نویسان» از نظر گروه سنی عمدتا جوان یا نوجوان هستند و به طور کلی 80 درصد وبلاگ نویسان بین 15 تا 23 سال سن دارند.

وی در مورد مزیت های وبلاگ نویسی افزود: وبلاگ آنچه را که جوانان و نوجوانان کم دارند و جامعه نمی تواند در اختیارشان بگذارد به آنها می دهد، از جمله گوش شنوا، تاثیر گذاری بر دیگران، مشارکت، شخصیت اجتماعی، اندیشه، تعامل، تائید و ...

وی افزود: البته باید به این نکته توجه داشت که در اینترنت نگران فکر و عقل نوجوان باشیم اگر از این جهت مشکلی نداشته باشیم، به طور حتم هیچ مشکلی جوان ما را تهدید نمی کند.

وی خاطر نشان کرد: ممکن است برخی با ورود به اینترنت از آن به طور افراطی استفاده کنند اما این امر کاملا عادی است هر کسی اگر مدت زیادی به آنچه نیاز دارد دسترسی نداشته باشد، وقتی برای اولین بار پس از مدت ها با آن برخورد کند، به طور افراطی از آن استفاده می کند اما پس از مدتی قطعا به تعادل می رسد.

نویسنده: حسین - ۱۳۸٧/٦/٢٦

طی سه هفته گذشته، نظرسنجی یکصد وبلاگ نویس زن که در پرشین وبلاگ در حال بررگزاری است، موفق به اخذ 8000 رای از وبگردان فارسی شده است. بر اساس آراء موجود تا این لحظه وبلاگهای ویولت ، خاطرات یک دختر ترشیده و گیلاس خانمی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به دست آورده اند.

در بین بیش از 500 وبلاگ معرفی شده از سوی کاربران اینترنت، 100 وبلاگ برتر بانوان در پایان نظرسنجی معرفی خواهند شد. نظرسنجی تا آخر شهریور ماه 87 ادامه دارد و نتایج آن روز اول مهر اعلام خواهد شد.


در نتایج فعلی این نظرسنجی،از یکصد وبلاگ نویس برتر زن،  57 وبلاگ از بین کاربران پرشین بلاگ است که به آنها تبریک میگوییم.

پنج وبلاگ برتر بانوان از سرویس پرشین بلاگ به شرح زیر است:

برای دعوت از دوستانتان برای شرکت در نظرسنجی وبلاگ نویسان زن، لینک نظرسنجی را برای دوستان خود ارسال کنید:
http://www.persianweblog.ir/topblogs/zanan.aspx

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٦/٢٤

پرشین بلاگ در ادامه جلسات گفتگو درباره تعاملات اجتماعی در وبلاگ نویسی از علاقمندان به مباحث گوناگون وبلاگ نویسی دعوت می کند تا روز سه شنبه بیست و ششم شهریور ماه در فرهنگسرای بانو گرد هم آیند و درباره تعاملات اجتماعی در وبلاگستان به بحث و گفتگو بپردازند .

زمان برگزاری : سه شنبه٢۶ شهریور ساعت ٣٠/١۶

آدرس فرهنگسرا : خیابان ولی عصر - پارک ساعی - کوچه ساعی - فرهنگسرای بانو

نویسنده: حسین - ۱۳۸٧/٦/٢۳

مرکز تحقیقات هسته ای سرن

این روزها مطالب بسیاری در وبلاگ ها و خبرگزاری‌ها درباره مرکز تحقیقات هسته ای اروپا (سرن) منتشر میشود. اتفاقی که در سرن در حال وقوع است، بزرگترین کار علمی بشر است که دانشمندانی از تمام کشورهای معتبر جهان از جمله ایران در آن حضور دارند.

سرکار خانم نجیه جعفری، دانشجوی مقطع دکترای فیزیک ذرات دانشگاه شریف، یکی از دانشمندان ایرانی است که هم اکنون در مرکز تحقیقات هسته ای سرن از طرف کشورمان ایران، مشغول به فعالیت می باشد. ایشان وبلاگی به آدرس Nadjieh.persianblog.ir دارد که اخبار جالبی را درباره اتفاقات در حال وقوع در مرکز تحقیقات هسته ای سرن در آن منتشر میکند.

تیم پرشین بلاگ، حضور دانشمندان ایرانی کشورمان را در این پروژه علمی عظیم تبریک میگوید و برای تک‌تک آنان آرزوی موفقیت میکند.

لینک های مرتبط:

وبلاگ نجیه جعفری، یک دانشمند ایرانی مقیم مرکز تحقیقات هسته ای سرن

گفتگوی رادیو زمانه با خانم نجیه جعفری

سایت رسمی مرکز تحقیقات هسته ای سرن

گفتگوی ایرنا با سرکار خانم نجیه جعفری

مقاله مختصر و مفیدی درباره LHC

سرن در ویکی پدیا

نویسنده: حسین - ۱۳۸٧/٦/۱٩

سرویس وبلاگ پرشین بلاگ برای اولین بار بین سرویس های وبلاگ ایرانی، امکان پشتیبان گیری از وبلاگ را با فرمت ورد (Doc) را فراهم کرد.

برای دریافت یک نسخه پشتیبان از آنچه که از روز اول وبلاگ نویسی‌تان تاکنون در وبلاگ خود منتشر کرده اید، وارد پنل مدیریت وبلاگ خود شوید و روی لینک دریافت نسخه پشتیبان وبلاگ کلیک کنید. پس از چند ثانیه، یک فایل ورد برای دانلود باز میشود و میتوانید آنرا روی هارد دیسک خود ذخیره کنید.

نمای یک فایل ورد پشتیبان: (هدر فایل ورد، شامل لوگوی پرشین بلاگ و آدرس وبلاگ شماست.)

وبلاگ نویسی
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٦/۱۸

پرشین بلاگ در ادامه جلسات گفتگو درباره تعاملات اجتماعی در وبلاگ نویسی از علاقمندان به مباحث گوناگون وبلاگ نویسی دعوت می کند تا روز سه شنبه نوزدهم شهریور ماه در فرهنگسرای بانو گرد هم آیند و درباره تعاملات اجتماعی در وبلاگستان به بحث و گفتگو بپردازند .

زمان برگزاری : سه شنبه ١٩شهریور ساعت ٣٠/١۶

آدرس فرهنگسرا : خیابان ولی عصر - پارک ساعی - کوچه ساعی - فرهنگسرای بانو

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٦/۱۳

به مناسبت ٣١ آگوست روز جهانی وبلاگ و به همت وبلاگ نویسان و با همکاری فرهنگسرای بانو، مراسم روز وبلاگ برگزار شد

Blog Day 2008


حدود یکصد وبلاگنویس از سرویس های مختلف وبلاگ نویسی مانند پرشین بلاگ و ورد پرس در مراسم شرکت کردند. بعضی از وبلاگنویسان عزیز از راههای دور خود را به مراسم رسانده بودند. از کرج ... از قم ...

Blog Day 2008

Blog Day 2008

Blog Day 2008


مراسم، سخنران یا پخش کلیپ  و موسیقی نداشت و زمان جلسه در اختیار وبلاگنویسان برای معرفی وبلاگهای خوب و خواندنی قرار گرفت
موضوعاتی مانند ادبیات داستانی، طنز، مینیمال نویسی و استفاده حرفه ای از امکان خوراک و عضویت در محیط های تعامل اجتماعی مجازی مورد توجه ویژه قرار گرفت

پرشین بلاگ persianblog

Blog Day 2008 فرصت تریبون آزاد نیز فراموش نشد

Blog Day 2008

مراسم روز جهانی وبلاگ با افطار ساده وبلاگنویسان به صرف نان و پنیر و خرما و چای و زولبیا پایان یافت.

خانم پولادزاده مدیر مراسم و آقایان تدین و بهابادی و دیگر دست اندرکاران تمام تلاش خود را برای ایجاد محیط صمیمی و تعاملی وبلاگ نویسان بکار بردند.

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٦/۱٢

بزرگداشت روز جهانی وبلاگ با حضور جمعی از وبلاگ نویسان در تالار همایش فرهنگسرای بانو برگزار شد .

در این مراسم تعدادی از وبلاگ نویسان درباره روز جهانی وبلاگ و وبلاگ های برتز به تبادل نظر پرداختند .

به زودی گزارش تصویری روز جهانی وبلاگ ارائه خواهد شد .

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٦/۱٢

به گزارش سایت پرشین وبلاگ از گروه سایتهای پرشین بلاگ،  یکصد وبلاگ برتر بانوان با نظرسنجی در وبلاگستان انتخاب میگردند.

متن خبر:

  پرشین وبلاگ به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی وبلاگ،
اولین جشنواره انتخاب برترین وبلاگ های زنان را برگزار میکند.

در صورتی که شما نیز مایل به شرکت در این رای گیری هستید، به آدرس persianweblog.ir/Topblogs/Zanan.aspx بروید و 5 وبلاگ مورد علاقه تان را که نویسندگان آن از بانوان ایرانی هستند، در این نظرسنجی وارد کرده و ثبت کنید.

و همچنین اگر مایل هستید تا دیگران را برای رای دادن به وبلاگ خود تشویق کنید، میتوانید لوگوی این جشنواره را در وبلاگ خود قرار دهید. کد نمایش لوگو :

نتایج نهایی این نظرسنجی یکم مهر ماه 1387 اعلام میشود.
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٦/۱۱

هادی ساعی قهرمان این دوره کشورمان در رقابت های المپیک، از وبلاگ نویسانی که در وبلاگشان از وی تشکر کردند، قدردانی کرده است و مطلبی را در وبلاگش منتشر کرده است که عین مطلب را در ادامه میخوانید:

" این روزها محبتهای همیشگی مردم طلایی و لایق ایران بیش از هر زمان دیگری مرا شرمسار ساخته و از خداوند می خواهم مرا قدردان یکایک مردم شریف ایران بنماید.

از همه شما که از طریق کامنت و یا در وبلاگهای خود نیز محبت داشته اید ،و به خصوص دوستانم در پرشین بلاگ صمیمانه سپاسگزارم.

تمرینهای آمادگی المپیک خیلی اجازه فعال کردن این وبلاگ را نمیداد اما امیدوارم پس از استراحتی کوتاه بتوانم گاهی حرفهایم را اینجا بزنم.

چند نکته نیز اینجا باید عرض کنم : اول اینکه موضوع خداحافظی به شرایط فیزیکی و آمادگی ام در آینده نزدیک و موقعیتم پس از جراحی زانوی راستم بستگی دارد که امیدوارم هرچه خواست خداوند باشد اتفاق افتد.

دوم اینکه مدال من متعلق به همه مردم ایران و همه عزیزانی ست که در این دو دهه حضورم در عرصه تکواندو سختی هایم به دوش آنها بوده است.مربیان،اساتید ،کادر فنی و رقبا و دوستانم در تکواندو.دست همگی درد نکند.و دست آخر از دوستان خبرنگار می خواهم با همه احترام و ارادتی که به یکایک آنان دارم ،مسایل حاشیه ای را از ورزش کشور دور کنند و برای عزت و توسعه ورزش کشور از ورود به حاشیه ها پرهیز کنند و نوع برخورد سیاسی برخی از آنها و رسانه هایشان  با توفیقات اخیرم در المپیک پکن را حرفه ای و اخلاقی نمیدانم.این مدال متعلق به یکایک ملت لایق و عزیز ایران است.

برقرار باشید و در ماه مبارک رمضان مرا از دعای خیرتان بی بهره مگذارید... "

لینک مطلب از وبلاگ هادی ساعی

نویسنده: حسین - ۱۳۸٧/٦/٩

پرشین بلاگ برای نخستین بار امکان انتشار وبلاگ بر روی دامنهء شخصی را فراهم کرد.

در این سرویس جدید، مطالب وبلاگ بدون هیچگونه تغییری بصورت سایتی با ساختار HTML روی هاستِ دامنه منتشر شده و از طریق آدرس ثبت شده توسط کاربر قابل مشاهده است.

بدین ترتیب کاربران پرشین بلاگ قادر خواهند بود علاوه بر راه اندازی سایت شخصی، یک نسخه از مطالب وبلاگ خود را بعنوان پشتیبان روی سایت خود نگه داری کنند.

به منظور حفظ هویت مستقل سایت های وبلاگی ، پرشین بلاگ تبلیغات خود را از روی صفحه اصلی و صفحات داخلی وبلاگ هایی که روی دامنه شخصی منتشر میشوند حذف کرده است.

برای تهیه هاست و دامنه، وبلاگ نویسان میتوانند به سایت PersianOrbit.com مراجعه کنندو

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٦/۸

پرشین بلاگ به مناسبت روز جهانی وبلاگ (31 آگوست) نشست بزرگداشت روز وبلاگ را با حضور وبلاگنویسان و با همکاری فرهنگسرای بانو برگزار میکند. علاقمندان میتوانند با ثبت نام در بخش نظرات وبلاگ " روز وبلاگ " به آدرس اینترنتی:  http://www.blogday2008.persianblog.ir  باما همراه شوند.

 

زمان : ساعت  18 الی 20 روز سه شنبه دوازدهم شهریور

مکان : فرهنگسرای بانو  ( خیابان ولی عصر  - بعد از پارک ساعی – کوی ساعی – تالار همایش)

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٦/۳

پرشین بلاگ در ادامه جلسات گفتگو درباره تعاملات اجتماعی در وبلاگ نویسی از همه علاقمندان به مباحث گوناگون وبلاگ نویسی دعوت می کند تا روز سه شنبه چهارم شهریور ماه در فرهنگسرای بانو گرد هم آیند و درباره تعاملات اجتماعی در وبلاگستان به بحث و گفتگو بپردازند .

زمان برگزاری : سه شنبه ۴ شهریور ساعت ٣٠/١۶

آدرس فرهنگسرا : خیابان ولی عصر - پارک ساعی - کوچه ساعی - فرهنگسرای بانو

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٦/۱

به همراه دیگر وبلاگنویسان و علاقمندان به ایران و ایرانی، به هادی ساعی، قهرمان طلایی تکواندوی المپیک ٢٠٠٨ چین تبریک میگوییم. قهرمان طلایی ایران را در وبلاگ تهران فردا به آدرس:
http://hadisaei.persianblog.ir  ببیند.

پرشین بلاگ persianblog

وبلاگنویس طلایی ایران

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :