اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/۳۱

لینک مصاحبه:

تدوین قوانین در بخش فاوا مهمترین چالش ICT است ... بخش اول مصاحبه با اکو نیوز

تهران - خبرگزاری اقتصادی ایران
اکونیوز: مدیرعامل پرشین بلاگ گفت: تدوین قوانین در بخش فاوا مهمترین چالش ICT است

 دکتر مهدی بوترابی مدیرعامل سایت پرشین بلاگ (ارائه کننده سرویس وبلاگ) در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری اقتصادی ایران به پرسشهای مختلف در زمینه فناوری اطلاعات پاسخ گفت که بخش اول آن را مشاهده می کنید

 مهمترین چالشهای موجود حوزه ICT چیست؟

تدوین قوانین و برنامه های توسعه ای در بخش فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) به نحوی که در هماهنگی و ارتباط کامل با برنامه های توسعه سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور باشد.

بعلاوه  به این بخش در بهترین حالت بصورت انتزاعی و با گرایش به حوزه های مخابراتی توجه شده است در حالیکه فاوا در تمامی عرصه های جامعه و توسعه آن موثرند.

  ایران در زمره کشورهای پرکاربر اینترنت در آسیاست و در منطقه رتبه نخست را داراست. ولی ضریب نفوذ دسترسی به اینترنت عملا از ضریب نفوذ بسیاری از کشورهای همجوار خود پایین تر است چرا و به چه دلیل؟ راهکار رفع آن چیست؟

آن بخش از اینترنت که به کاربران و مردم مربوط است، شاهد پیشرفت و رقابت موفق در سطح جهان است و آنچه که به دولت و برنامه ریزی دولت مربوط است، شاهد عقب افتادگی نسبت به کشورهای دیگر هستیم. دلیل این امر نیز تصدی گری دولت در بخش فناوری اطلاعات است که امیدوارم با تصویب سیاستهای عمومی اصل 44 و اجرای واقعی آن شاهد کاهش مداخلات دولت باشیم.

از لحاط زیرساخت با استانداردها چقدر فاصله داریم؟

اگر بخواهیم دقیقا فاصله ها را در تمامی حوزه ها مشخص کرد، از عهده بنده خارج است. بدون آمار و جداول مقایسه ای مناسب نمیتوانم در این زمینه اظهار نظر کنم. البته میتوان گفت که مهمترین نکته در این زمینه استفاده از تخصص و مدیریت کارآمد است. این شرط نخست است.

شعار دولت الکترونیک چه زمانی محقق می شود؟

زمانی که در طرحهای مرتبط با دولت الکترونیک به رفع نیاز کاربران عمومی اولویت داده شود و طرح ها دقیقا مرتبط با نقش تعریف شده دولت در برنامه های پنج ساله توسعه کشور باشد. شاید دو اقدام مهم در این زمینه که انجام شده است، صدور کارتهای سوخت و خدمات کارتهای الکترونیکی بانکها در مقیاس چند میلیونی است. البته اتوماسیون فعالیتهای اداری سازمانهای دولتی نیز بخشی از فعالیت های قابل ذکر است. موضوعی که از نظر مجریان طرح دولت الکترونیک اولویت نیز داشته است.

بیشترین تاثیر ICT در کدام حوزه بوده؟

فناوری اطلاعات و ارتباطات بیش از همه بر گسترش جهان بینی و اندیشه جوانان ایرانی تاثیر گذاشته است. این تاثیر  با وبلاگستان فارسی و جوامع مجازی ایرانیان و وبگردی  ارتباط مستقیم دارد.

توسعه شبکه های مخابراتی شاید موفق ترین بخش از فعالیتهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در دولت های سازندگی و اصلاحات و نهم محسوب میگردد.

 به گفته وزیر مخابرات سرعت 128k برای کاربران کافیست. به نظر شما اهداف ما با این سرعت تحقق پیدا می کند؟ و از گردونه رقابت جهانی حذف نمی شویم؟ ( با این توصیف که در سطح جهان دسترسی به اینترنت پرسرعت و باند پهنای بالا جزو طرحهای زیرساخت به حساب می آید)

این نکته که وزیر محترم فناوری ارتباطات گفته اند موضوعی غیرقابل دفاع و مغایر با برنامه توسعه پنجساله کشور و مصوبات دولتهای پیشین  است که توسط کارشناسان پاسخ داده شده است.

 بطور نمونه مصرف پهنای باند اینترنت برای کودکان و نوجوانان به جهت لزوم استفاده از  فیلم و کلیپ و صوت و  تصویر و گرافیک حجیم تر ، بیش از مصرف متعارف اساتید دانشگاه است که از اینترنت برای دانلود فایلهای متنی استفاده می کنند. این استدلال که چون اساتید به پهنای باند زیادی نیاز ندارند پس دیگران نیز ندارند، نوعی تمثیل خطاست. بعلاوه حتی اساتید و محققان از سرعت پایین و عدم دسترسی مناسب به اینترنت راضی نیستند.

 وضعیت و بستر ICT و اینترنت با توجه به مسایل فرهنگی و جامعه سنتی ایران چگونه ارزیابی می کنید و استراتژی مناسب در این زمینه چیست؟ برای رسیدن به ایده الها چه راهکاری ارایه می کنید؟

در مجموع و در مقایسه با بخش های دیگری که در اختیار دولت است، فناوری اطلاعات رشد بهتری داشته است. بخصوص در بخش مخابرات و زیر ساخت ارتباطی. این رشد در مقایسه با نیاز کشور و یا رقبای خارجی مناسب نبوده است ولی به نسبت دیگر فعالیتهای دولت ها قابل قبول تر است.

شاید مهمترین استراتژی در فاوا(ICT)   تلفیق خردمندانه و دوراندیشانه ی رویکردهای این حوزه با رویکردهای تمامی حوزه های دیگر توسعه کشور اعم از اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی باشد. چیزی که مسئولیت آن متوجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود.

 فرهنگ سازی و آموزش در حوزه ICT چگونه و توسط چه ارگانی باید انجام گیرد؟

وبلاگستان بیشترین سهم را در این زمینه بازی کرده است. کسانی که از این مسیر به سطح مناسبی از آموزش کاربردی دست یافته اند بسیارند. شاید اکثریت کاربران اینترنت از همین مسیر به توانایی امروزی خود  در استفاده از اینترنت رسیده اند. آموزشگاههای کامپیوتر و اینترنت نیز نقش قابل توجهی داشته اند. صدا و سیما نیز در معرفی تهدیدات اینترنت نقش هدفداری داشته است ولی به حوزه های اثباتی آن بصورت متمرکز کمتر پرداخته است که میتواند در این زمینه تجدید نظر کند. البته به دلیل نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در لایه های زندگی امروز ما ، خود به خود در رسانه ها نیز شاهد معرفی این مسائل و فرهنگ سازی مربوطه هستیم.

 آینده ICT را در ایران چگونه ارزیابی می کنید؟

بهتر از گذشته ان شاء الله. البته راه کار اصلی آن تغییر نگرش مدیریت کلان کشور است. موضوعی که بسیار کند اتفاق می افتد و به همین دلیل است که در بسیاری از موارد این تغییر نگرش با تغییر مدیریت همراه خواهد بود.

 حتی بودجه فناوری اطلاعات با نگاه توسعه کاربری و بودجه تکفا حذف شد که تاثیرات منفی بر توسعه فناوری اطلاعات داشت. چه باید بکنیم؟

کاهش توجه به فناوری اطلاعات در سه سال اخیر بیش از آنکه یک تصمیم از سوی دولت باشد، یک بی تصمیمی و سرگردانی و لذا تا حد زیادی بی تعمد و ناشی از عدم شناخت است. این موضوع یکی از عوارض تغییر دولت اصلاحات به دولت نهم بوده است. تغییر دولت سازندگی آقای هاشمی رفسنجانی به دولت اصلاحات آقای خاتمی نه تنها مانع فعالیتهای مصوب قبلی نشد، بلکه حمایت بیشتری نیز از تصمیمات قبلی شد. مثلا تصمیم به راه اندازی پروژه فارس جنوبی (عسلویه)  و اقدامات اولیه در دولت آقای هاشمی رفسنجانی، در دولت اصلاحات مورد تایید قرار گرفت و  با سرعت زیاد پیاده سازی شد. همینطور در بخش های دیگر توسعه اقتصادی کشور، به نوعی دولت اصلاحات تداوم دولت سازندگی از نظر اقتصادی بود. در حالیکه  سیاستهای اقتصادی و فعالیت های دولت فعلی طبق اعلام مکرر ریاست محترم جمهور و بقیه مسئولان ارشد دولتی، از جهات زیادی متفاوت با دولتهای گذشته است. این یک واقعیت است که بر عرصه های مختلف تاثیر خود را گذاشته است.

 نقش سازمانهای آموزشی و پژوهشی (مانند آموزش و پرورش و آموزش عالی) در حوزه ICT چیست؟ توانسته اند در امر آموزش  و پژوهش موفق عمل کنند؟

رشد واقعی جامعه با منابع و مدیریت دولتی بدست نمی آید. بر عکس با منابع و مدیریت بخش خصوصی ایجاد میشود. تحلیل ضعف بخشهای دولتی در این زمینه چندان نتیجه بخش نیست و بعلاوه نیازمند در اختیار داشتن آمار و تهیه جداول مقایسه ای است. در دید کلان، سیاستهای عمومی اصل 44 که از سوی مجمع تشخیص مصلحت تصویب و توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده، بستر مناسبی برای دور نگهداشتن دولت از دخالت در امور اجرایی بویژه در حوزه فاوا است تا این وظایف بتدریج  به بخش خصوصی واگذار شود.

 تدوین طرح جامع ICT با هدف ساماندهی فعالیتهای سازمانها چه دستاوردهایی را به همراه خواهد داشت؟

پیش شرط تدوین و اجرای مناسب طرح های عملی فناوری اطلاعات و ارتباطات تغییر نگرش مدیریت موجود در این زمینه است.

 محورهای پیشنهادی در تدوین سیاستهای کلی ICT چیست؟

مهمترین محور آنست که فناوری اطلاعات و ارتباطات را نباید صرفا بخشی مانند باغداری یا گردشگری دید. حوزه فاوا در تمامی بخشهای زندگی انسان و جامعه عمیقا موثر است. مهمترین محور پیشنهادی، نگاه مسئولانه و تخصصی به فاوا است.

  در حوزه ICT، اقدامات موازی توسط سازمانهای مختلف انجام می گیرد. نتیجه عمل چیست؟

اتلاف منابع انسانی و مالی و از دست رفتن فرصتهای رقابتی در جهانی که هزینه غفلتهای امروز را نسل آینده باید بپردازند.

 چه اقدامی برای بهبود وضعیت انجام دهیم؟ 

تقویت عقلانیت در تصمیم گیری ها.

 مدیریت و راهبری حوزه ICT در اختیار چه ارگانی است؟

ظاهرا بیشترین نقش را وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات دارد.

 ما شاهدتصویب و ابلاغ قانونها و سیاستگذاریهای زیادی بودیم . ولی در اجرای قوانین ICT عقب مانده ایم. علت چیست؟

در مباحث تئوریک و علمی دانشگاهی و یا حوزه هایی که نقش آفرین آن مردم یا بخش خصوصی هستند، رشد خوبی داشتیم.  اگر سیاستهای مختلفی ابلاغ و پیگیری میشود ناشی از فقدان رویکرد واحد و صحیح است که باید در سطح مدیریت کلان کشور حل و فصل شود.

 در عصر کنونی و در صورت تحریم ایران در این حوزه، وضعیت اقتصادی و .... ایران چطور می شود؟

تا کنون نیز محدودیتهای زیادی از سوی غربی ها برای شرکتهای ایرانی ایجاد شده است. اقدامات خردمندانه میتواند موجب کاهش خسارات شود.

پایان بخش اول مصاحبه

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٤/۳٠

دوشنبه ،  سی و یکم تیرماه سومین نشست هفتگی  پرشین بلاگ با موضوع وبلاگ چیست ؟ در محل دفتر پرشین بلاگ برگزار خواهد شد . منتظر دیدار شما هستیم .

ساعت جلسه :  ١۵.٣٠ لغایت ١٧.٣٠

محل برگزاری : خیابان شهید بهشتی - نیش خیابان میرعماد - ساختمان گلدیس - طبقه چهارم .

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/۳٠

به مناسبت جشن تولد عمو ، سه شنبه اول مرداد  در مراسمی با حضور عموبرگزار خواهد شد سایت عمو ، رونمایی می شود .

همه دوستان و علاقمندان عمو  می توانند به همراه یکی از اعضای خانواده شان در این مراسم که از ساعت 15.30 الی 18.30 برگزار خواهد شد ، شرکت نمایند .

برای ثبت نام و حضور در مراسم می توانید روز دوشنبه سی و یکم تیر ماه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

از ساعت 10 صبح الی12  و 14 الی 16

تلفن های : 88750200 و 88750201

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٤/٢۸

از  درگذشت هنرمند خوب و عزیز کشورمان، خسرو شکیبایی مدت زیادی نمی گذرد ولی وبلاگستان و شهروندان مجازی در بدرقه هرچه باشکوه تر این هنرمند تلاشی بی مانند داشته اند: چنانچه ما بر آن شدیم که بازتاب گسترده اخبار وبلاگستان در این خصوص را در بخش خبری پرشین بلاگ منعکس کنیم. وبلاگ نویسان با دلنوشته ها و یادواره هاشان و  درج خبر درگذشت خسرو شکیبایی ،  از یک عمر خدمات فرهنگی و هنری اش قدردانی نمودند . شاید بتوان این اتفاق را یکی از همگرایی های بی نظیر وبلاگستان در سپاس از جامعه هنری و شخصیتهای محبوب دانست.
پرشین بلاگ بر خود می داند که با وبلاگستان فارسی همراهی کرده و یاد این هنرمند ارزنده را گرامی دارد .

در ادامه مطلب یادداشت می توانید بخشی از لینک های تولید شده درباره خسرو شکیبایی را دنبال کنید. لینکها به تدریج افزوده میشوند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/٢٦

سیزدهم رجب سالروز میلاد مسعود امیرالمومنین علی علیه السلام بر همگان مبارک بادنقل از پیامبر ص است :

من کنت مولاه فهذا علی مولاه


هر که را من هستمش مولا و دوست
ابن عم من علی مولای اوست

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/٢٥

پرشین بلاگ حامی انحصاری اینترنتی جشنواره آخرین منجی عج است. جشنواره آخرین منجی با حمایت مجموعه ای متنوع از سازمان ها و موسسات فعال در حوزه فرهنگی کشور مانند صدا و سیما ، سروش رسانه ، روزنامه جام جم ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ، خبرگزاری قرآنی ایکنا و  با حمایت گروه سایتهای پرشین بلاگ برگزار میگردد.
بر اساس گزارش دبیر اجرایی جشنواره تا کنون بیش از دوازده هزار اثر به دبیرخانه ارسال شده است و  علاقمندان  میتوانند آثار خود را تا 15 مرداد ماه به دبیرخانه جشنواره  ارسال کنند.
برای اطلاع بیشتر به اینجا مراجعه فرمایید.

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٤/٢٢

دوشنبه ٢۴ تیر ماه  بازهم گرد هم میآییم تا این بار درباره وبلاگ صحبت کنیم .

مطابق هفته های پیشین جلسه دوشنبه های پرشین بلاگ  با حضور وبلاگ نویسان علاقمند به موضوعات وبلاگی برگزار خواهد شد .

این هفته قرار است به موضوع وبلاگ و اینکه چه تعریفی از وبلاگ در ذهنمان داریم ، بپردازیم .

از همه علاقمندان دعوت میکنیم تا در این جلسه شرکت نمایند .

ساعت برگزاری : ١۵ الی ١٧

 

نویسنده: حسین - ۱۳۸٧/٤/۱۸

با توجه به دارا بودن قابلیت تغییر هدر (عکس بالای وبلاگ) در سرویس های پرشین بلاگ و وردپرس، تعدادی هدر گرافیکی در موضوعات مختلف ،برای شما آماده کرده ایم که میتوانید برای تنوع بخشیدن به وبلاگ خود و با توجه به موضوع وبلاگتان از آنها استفاده کنید.

http://i25.tinypic.com/29dhbms.jpg


برای مشاهده و دریافت این هدرها به وبلاگ header.persianblog.ir مراجعه کنید.

روش استفادهء هدر در پرشین بلاگ:
برای استفاده از این هدر ها در قالبتون باید وارد صفحهء سفارشی کردن قالب در پرشین شوید و بعد روی گزینه عکس پس زمینهء هدر کلیک کنید و آدرس عکس آنرا با آدرس عکس جدیدی که ما زیر هم عکس نوشتیم عوض کنید و ذخیره اش کنید.

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/۱۸

جشنواره ی یک هفته ای شهرداری تهران  با عنوان "بزرگترین جشنواره تابستانی پایتخت" با برنامه ها ی متنوع از پانزده تیرماه آغاز شده است. برای آشنایی بیشتر با برنامه های در جریان به سایت جشنواره به آدرس اینترنتی:
http://freetex.ir  مراجعه فرمایید.

پرشین بلاگ بعنوان حامی رسانه جشنواره و  با برگزاری مسابقه وبلاگنویسی "شاد و مفید در تابستان"، از  جشن شادی و سرگرمی شهروندان تهرانی حمایت میکند. این مسابقه وبلاگنویسی تا فردا ادامه خواهد داشت.

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/۱٦


دوستان سبز اندیش با توجه به وضعیت بحرانی تالابهای کشور بیائید هفته آینده(15 تا 22 تیر) یکی از نوشته های خود را به موضوع " تالاب های کشور در سراشیبی نابودی " اختصاص دهیم .

لینک مرتبط ۱:
لینک مرتبط ۲:

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٤/۱٢

با سلام به همه دوستان خوب وبلاگ نویس

روابط عمومی پرشین بلاگ مدتی است هر هفته روزهای دوشنبه را به جلسات مشترک با وبلاگنویسان فعال اختصاص داده است.

چنانچه علاقمند به شرکت در این جلسات هستید از طریق بخش نظرات وبلاگ اخبار پرشین بلاگ به آدرس:‌
http://news.persianblog.ir
تلفن تماس و آدرس وبلاگ و موضوع مورد علاقه خود  را بصورت نظر خصوصی اعلام فرمایید.

 هر دوشنبه با پرشین بلاگ

 

با تشکر

روابط عمومی پرشین بلاگ 
پولاد زاده

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/۱٠

لینک مطلب از سایت گل آقا:

تولدت مبارک، دوست من!

 

 

پرشین بلاگ هفت ساله شد

مریم افتخاری

ja-6.jpg

پرشین بلاگ وارد هفتمین سال فعالیت خود شد. پنج‌شنبه 23 خرداد سالن الغدیر دانشکده مدیریت میزبان بلاگرها و هنرمندان و سیاسیون برای حضور در جشن هفت سالگی پرشین بلاگ بود .

شروع هفتمین سال فعالیت یک سرویس‌دهنده وبلاگ فارسی برای فضای مجازی باید خوشحال‌کننده باشد همان‌طور که بود، اما متأسفانه بعد از برگزاری این جشن تیر انتقادات به سوی پرشین‌ بلاگی‌ها از نقاط ضعف این مراسم روانه شد که تا حدی دور از انصاف بود.در شرایطی که وبلاگ به عنوان یک رسانه هنوز آنطور که باید در جامعه ما جای خود را باز نکرده ، اعتمادی به آن نیست، و با پرداختن به موضوعاتی مثل سیاست،زنان و... دچار فیلتر می شود،ما باید به عنوان کاربران این جامعه بزرگ به دفاع از هر حرکت رو به جلویی در این عرصه بپردازیم.گزارش جشن پرشین بلاگ در ایسنا به عنوان یکی از خبرگزاری های بزرگ ایران کار شد، ای کاش فضای وبلاگ و اینترنت آنچنان در جامعه ما شناسانده شود تا در آینده شاهد پخش آن از سایر رسانه ها مثل رادیو،تلویزیون و...باشیم. وبرای جدی گرفتن این فضا از سوی دست اندرکاران اول باید خود ما به عنوان کاربران آن را جدی بگیریم .

ja-2.jpg


ناگفته نماند که اجرای مراسم در مراحلی دچار عدم هماهنگی بودمثل: عدم حضور مدیران سرویس‌های دیگر مانند بلاگفا، میهن بلاگ و... بلاگرهای معروف، طولانی شدن بیش از حد مراسم، بخشهای تکراری مراسم،‌ دعوت چند باره چهره‌ها برای تقدیر از بلاگرهای منتخب. اما اینها دلیل به زیر سؤال بردن کل ماجرا نمی شود .

در جشنی که مربوط به بلاگرهاست همانطور که
راوی هم قبلاً اشاره کرده خیلی بهتر بود اگر از خود بلاگرهای معروف و به اصطلاح چهره‌های بلاگشهر برای دادن هدیه‌ها دعوت می‌شد .

اما برگزاری این جشنها برای دنیای مجازی که هنوز آن‌طور که باید و شاید در کشور ما مورد قبول نیست باید قبل از هر کس مورد حمایت خود دنیای مجازی و ساکنان بلاگشهر قرار گیرد نه اینکه دیگر حتی خود مسؤولان محترم و کوشای پرشین‌ بلاگ از برگزاری این جشنها پشیمان شوند .

ان‌شاءالله مدیران بلاگفا و میهن بلاگ با دیدن و خواندن گزارشهایی که از این جشن در بین بلاگرها رد و بدل شد اگر قصد برگزاری جشنواره و کارهای جانبی داشتند منصرف نشوند .

ja-5.jpg

و حالا گزارش مراسم :

رضا کیانیان،
محمدعلی ابطحی، سروش صحت، پوپک صابری‌فومنی، امیرحسین داودی، علی زراندوز، داریوش فرضیایی،‌ مسلم آقاجان‌زاده، واعظ مهدی، مهدی بوترابی،معصومه ابتکار،امیررضا خادم،فخرالسادات محتشمی‌پور و... بلاگرهای پرشین‌بلاگی و سایر سرویس‌ها برای هفت سالگی پرشین بلاگ به عنوان اولین سرویس وبلاگ فارسی گرد هم آمدند .

گروه موسیقی سنتی آوای چکاد در شروع مراسم چند قطعه اجرا کرد. و بعد از آن خانم
اقلیما پولادزاده (مدیر روابط عمومی پرشین بلاگ) توضیحاتی در مورد این گروه داد و از اتفاقات ناگوار و موفقیتهای پرشین بلاگ در سال گذشته یاد کرد. سرقت دامین پرشین بلاگ،‌ معضل فیلترینگ، برگزاری پنج مسابقه بزرگ وبلاگی و جشنواره‌های مختلف، همکاری با کانون جهانگردی، اتومبیل‌رانی و برگزاری مسابقه وبلاگ‌نویسی نوروز .

اولین بخش مربوط به معرفی وبلاگ
«دهکده اینترنتی» بود،‌ امیرحسین داودی، فخرالسادات محتشمی‌پور و مهدی بوترابی جایزه این بخش را به ابوذر حجتی اهدا کردند .

ja-4.jpg

سپس کلیپی مربوط به دایره زنگی پخش شد و در آن هنرپیشه‌های این فیلم دلیل عدم حضورشان در جشن را اکران دایره زنگی در دبی اعلام و از پرشین بلاگ به دلیل برگزاری این مسابقه و مؤسسه گل‌آقا به دلیل داوری کارها تشکر کردند. پوپک صابری‌فومنی به همراه‌ هوتن ابوالفتحی و حسین ساداتیان مسؤول اهدای جایزه‌های این بخش بودند .

ja-3.jpg

اجرای موسیقی توسط یک بلاگر به همراه دوستانش و پخش کلیپی از
رضا یزدانی از دیگر بخشهای این جشن بود. مجری برنامه (فریبا محمدی) با توجه به حضور داریوش فرضیایی از او دعوت می‌کند تا به روی سن بیاید. فرضیایی با تعریف کردن خاطره‌ای غیر اینترنتی به سراغ معرفی سایت خود می‌رود و می‌گوید چون مخاطبان این سایت بچه‌ها هستند لطفاً در کامنت‌ها دقت کنید چون کودکان می‌خوانند. دو خاطره غیر اینترنتی دیگر هم از طرف مجری و داریوش فرضیایی تعریف می‌شود. سپس نوبت به معرفی سایت پروچیستا می‌رسد. در معرفی این سایت عنوان می‌شود که پروچیستا به معنی دختر زرتشت یک مجله عکاسی است که مسابقات دو هفته‌ای برگزار می‌کند و پرشین بلاگ حمایت‌کننده آن است .

ja-7.jpg

فخرالسادات محتشمی‌پور با دعوت مجری به روی سن می‌آید و می‌گوید: از قدیم با خانمهای فعال اصلاح‌طلب وبلاگ گروهی داشتیم و این روزها خاطراتی را از دوران کودکی می‌نویسم. البته بدون قواعد وبلاگ‌نویسی چون اصولاً در چارچوب نمی‌توانم کار کنم. من هم انسان هستم و یک زمانهایی فضای تنگ بیرون به من فشار می‌آورد اما ناامید نمی‌شوم و همیشه در صحنه هستم و از هر دری که بیرونمان کنند یک روزنه خواهیم گشود تا پیروزی .

بخش تقدیر از برندگان مسابقه اینترنتی نوروز با دعوت از دکتر فریور (مدیر نشریه شادکامی) و محبی و
راد دانش آغاز می‌شود در این بخش به سه نفر جایزه تعلق می‌گیرد .

ja-8.jpg

محمدعلی ابطحی در بخش دیگری از برنامه به روی سن می‌آید و می‌گوید: «افسوس می‌خورم که وبلاگ‌نویسها چقدر راحت می‌نویسند و این مسأله برای من مشکل است. با اینکه چها سال و شش ماه است که وبلاگ می‌نویسم و وبلاگ‌نویسی جزئی از زندگی‌ام شده است. در کار وبلاگ‌نویسی استمرار خیلی مهم است. بعضی از وبلاگ‌ها با شوق شروع می‌کنند و بعد وبلاگ‌نویسی را کنار می‌گذارند و وبلاگ می‌نویسند تا فلانی بخواند و وقتی خواند و با او آشنا شد، دیگر وبلاگ را رها می‌کند .

خانم صابری را در جمع دیدم،
آقای صابری، پدر ایشان مکتبی را در طنزنویسی پایه‌گذاری کرده که ستودنی است. خدا ایشان را رحمت کند امیدوارم جامعه ایرانی طنزنویسی را ادامه دهند هر چند این روزها با اتفاقاتی که می‌افتد طنزنویسی سخت نیست .

با حضور محمدعلی ابطحی و رضا کیانیان از آقای علیزاده جهت تقدیر از گروه هشتاد نفری وبلاگ ایرانشناسی دعوت می‌شود و این گروه مورد تقدیر قرار می‌گیرد .

راد دانش، حسین شرفی، مصطفی‌زاده،
هاشمی طاهری،پارسا فاتحی، باقری، پولادزاده و دانایی با معرفی وبلاگهایشان به عنوان بروبچه‌های پرشین بلاگ یکی یکی به روی سن می‌آیند تشویق می‌شوند. از حضار تشکر می‌کنند و یک شاخه گل به آنها اهدا می‌شود و پایین می‌روند .

برای تقدیر از مسابقه سبز و معماری از امیررضا خادم و واعظ مهدی دعوت می‌شود تا هدایای
سپهر سلیمی برنده وبلاگ‌نویسی مسابقه سبز، تیم فضای رویداد و طرح شهر (برنده‌های اول و دوم معماری) را بدهند. امیررضا خادم پس از تقدیر از برگزیدگان از بلاگفا تشکر می‌کند و بعد با بیان این مطلب که اشتباه شده چون خودش وبلاگش روی سرویس بلاگفاست تشکر را به پرشین بلاگ برمی‌گرداند. البته حضار از شنیدن نام بلاگفا خوشحال می‌شوند گویا نیمی از مدعوین تحت این سرور هستند .

معصومه ابتکار برای تقدیر از وبلاگهای
یک پزشک، یک فتحی، اکرنه و کلاشینکف دیجیتال به روی سن می‌آید. تعدادی از برنده‌ها یا به روی سن نمی‌آیند و یا در جمع حاضر نیستند .

مجداً امیررضا خادم و مهدی بوترابی برای تقدیر از وبلاگ‌نویسان به روی سن می‌آیند. در این بخش از وبلاگهای
من و ام اس، دیرتش باد و آنی دالتون تقدیر می‌شود. و کلیپی از کوچک‌ترین مدرسه جهان با 4 دانش‌آموز ـ عامل پدید آمدن وبلاگ دیرتش باد ـ و سرود یار دبستانی پخش می‌شود .

در بخش بهترین‌های پرشین بلاگ از
غزل پست مدرن،  بارانی‌ها، داستانک، نم نم ،داستانهای محمدرضا ، ساروی کیجا و همشهری جواد تقدیر می‌شود. که جایزه‌های این بخش را مهدی بوترابی و معصومه ابتکار و سروش صحت اهدا می‌کنند. سروش صحت از حضور در این جشن ابراز خوشحالی می‌کند و می‌گوید تا الان سرکار بودم و با عجله آمدم چون اصرار داشتم که حتماً در جمع شما باشم .

معصومه ابتکار هم به نمایندگی از تمام حضار از طرف مرکز صلح و محیط زیست به آقای بوترابی و گروه پرشین بلاگ هدیه می‌دهند .

به آقای بوترابی و سایر همکارانشان در پرشین بلاگ خسته نباشید می‌گوییم و برایشان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم سال آینده علاوه براینکه جشن پرشین بلاگ با هماهنگی و نظم بیشتری انجام شود،شاهد گردهم آیی و جشنهای بیشتری در حوزه اینترنت و وبلاگ باشیم . 

 

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٤/٩

پرشین بلاگ دومین مسابقه طراحی قالب را برگزار میکند. این مسابقه برای وبلاگ های سرویس پرشین بلاگ می باشد و توسط دو سایت macromediax.com  و sirang.com که در زمینهء طراحی وب فعالیت دارند، داوری میشود.

پارامتر هایی که باید در طراحی رعایت شوند: 

  1. هر قالب باید در کنارش یک منو جهت قرار دادن لینک ها داشته باشد .
  2. قالب باید شامل تمامی تگ های سرویس دهنده پرشین بلاگ باشد .
  3. حجم فایل HTML قالب حداکثر 20 کیلوبایت و حجم عکس های آن باید حداکثر 50 کیلوبایت باشد .
  4. استفاده از جاوا اسکریپت در طراحی بلا مانع و استفاده از فلش ممنوع است .
  5. قالب هایی که بجای جدول از CSS استفاده کرده اند ، از امتیاز ویژه ای برخوردارند .
  6. رنگ بندی و خوانایی متون و لینک ها در قالب وبلاگ امتیاز ویژه ای دارد.
  7. قالب باید شامل یک فایل html و یک پوشه بنام pics باشد که شامل عکس های استفاده شده در وبلاگ است .

نحوه ارسال قالب ها :
هر قالب را بر روی یک وبلاگ پرشین بلاگ سوار کنید و لینک وبلاگ مورد نظر را همراه با سورس قالب به همراه کلیه عکس های استفاده شده آن zip کنید و با ذکر نام خودتان ، شماره تماس و آدرس وبلاگ شخصی تان به آدرس
template@persianweblog.com ارسال کنید. عنوان ایمیل را هم Temp2008 بگذارید.
مهلت ارسال آثار تا تاریخ 15 مرداد ماه 87 می باشد.

جوایز و برندگان:
پرشین بلاگ 10 قالب برگزیده را معرفی و آنها را در پرشین بلاگ برای استفاده عموم قرار میدهد. همچنین به نفرات اول تا سوم جوایز ارزنده ای اهدا میشود.

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٤/٧

فراخوان نامه ای به خاتمی از بیست و سوم خرداد ماه آغاز و همچنان ادامه دارد.

در طی مدت فراخوان  تعداد 410 یادداشت از طریق صفحه مدیریت کاربران وبلاگنویسان به دبیرخانه آنلاین ارسال شده است که این آثار درحال جمع آوری و دسته بندی است .

از این بین 60 اثر ارزنده تاکنون انتخاب شده اند که بتدریج در وبلاگ خاتمی به آدرس http://www.khatami.persianblog.ir  منتشر میگردد.

فراخوان کماکان ادامه دارد و از همه شما دوستان عزیز دعوت می کنیم که در این هم اندیشی شرکت فرمایید .

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/٦

این جمعیت وبلاگنویس بالا از میان منتخبین وبلاگنویس٬ بیش از همه این سرباز معلم پایین و وبلاگش  «دیر تش باد» دست زدند. ابراز احساساتی از سر صدق و صفا.
جوان بوشهری که با چهار شاگردش توانسته در دنیای اینترنت توجه بسیاری را به خود جلب کند.

Persianblog پرشین بلاگ

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/٦

پرشین بلاگ طبق معمول با برگزاری مسابقه وبلاگنویسی مرتبط و تبلیغات بر روی سایتها از جشنواره ها و دیگر فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی حمایت میکند و این نیز آخرین جشنواره شادی آفرین پایتخت نشینان عزیز:
عنوان مسابقه وبلاگنویسی ما که از روز یکشنبه نهم تیرماه 87 آغاز میشود:

شاد و مفید در تابستان


شما میتواند با ارسال موازی  یادداشتهای خود از طریق صفحه مدیریتی وبلاگتان در مسابقه شرکت کنید. جایزه هم دارد ... نگران نباشید.نیشخند

آدرس سایت جشنواره: http://freetex.ir

نویسنده: اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ۱۳۸٧/٤/٤

پرشین بلاگ ضمن گرامی داشت  خجسته میلاد فاطمه زهرا (س) ، روز زن و روز مادر را به جامعه زنان وبلاگ نویس تبریک می گوید .

در همین راستا با توجه به فعال سازی سیستم تگ موضوعی  در ارسال یادداشت های پرشین بلاگ تعدادی از یادداشت هایی که در آن ها از تگ های مرتبط با این مناسبت استفاده شده است که گلچینی از این مطالب فهرست می گردد :

زن ، زنان ، مادر  ، حضرت فاطمه (س) . روز زن و مادر

http://greenebtekar.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86

http://din.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86

http://shamsnia.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86

http://fajreslam.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86

http://hadise828.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86

http://lokopok.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86

http://behnaz_85.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://shabnamzolal.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://shazdekuchuloo.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://mohammadyousefieh.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://firend2.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://pouladzadeh.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://mortezabaghani.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://nilforoushan.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://religioussocio.persianblog.ir/tag/%d8%b2%d9%86

http://helalehaj.persianblog.ir/tag/%d8%a8%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d9%86

http://sportsmedicine.persianblog.ir/tag/%d8%a8%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d9%86

http://dineh.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://doornazdeek.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://black-white2.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://1541sh.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://1541sh.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://majidkiani.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://setaysh_khoda.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://silvercross.persianblog.ir/tag/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://akrane.persianblog.ir/tag/%d9%81%d8%a7%d8%b7%d9%85%d9%87

http://hoda-5.persianblog.ir/tag/%d9%81%d8%a7%d8%b7%d9%85%d9%87

http://iranmehre.persianblog.ir/tag/%d9%81%d8%a7%d8%b7%d9%85%d9%87

http://faslesorkh.persianblog.ir/tag/%d9%81%d8%a7%d8%b7%d9%85%d9%87

http://mostafa-sms.persianblog.ir/tag/%d8%b1%d9%88%d8%b2+%d8%b2%d9%86

http://tavallod1.persianblog.ir/tag/%d8%b1%d9%88%d8%b2+%d8%b2%d9%86

http://ifyou.persianblog.ir/tag/%d8%b1%d9%88%d8%b2+%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://khajehsaeidi.persianblog.ir/tag/%d8%b1%d9%88%d8%b2+%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://niloofaraneabi.persianblog.ir/tag/%d8%b1%d9%88%d8%b2+%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

http://wavylady2000.persianblog.ir/tag/%d8%b1%d9%88%d8%b2+%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1

 

نویسنده: مهدی بوترابی Mehdi Boutorabi - ۱۳۸٧/٤/۱

دوستان پروچیستا با ایجاد امکان گرفتن عکس یادگاری به جشن وبلاگستان کمک کردند تا ماندگار تر شود:عکس یادگاری وبلاگنویسان ... پنج وبلاگنویس فعال شیطان

عکس یادگاری وبلاگنویسان ... نیشخند

عکس یادگاری با عمو پورنگ ... خوشمزه

عمو پورنگ شاد و مهربان ... زبان

عکاس و وبلاگنویس فعال ... عینک

عکس یادگاری با عمو پورنگ ... از خود راضی

عکس یادگاری وبلاگنویسان ... ابله

عکس یادگاری وبلاگنویسان با عمو پورنگ و شایا تجلی ...  گاوچران

همونی که در باره عکس بالایی گفتم ... گاوچران
عکس یادگاری وبلاگنویسان ... فرشته

رضا کیانیان ... همراه با وبلاگنویسان در جشن وبلاگستان ... تشویق

عکس یادگاری وبلاگنویسان با رضا کیانیان ... مژه

عکس یادگاری وبلاگنویسان با ابطحی ... چشمک

عکس یادگاری وبلاگنویسان با ابطحی ... هورا

نفر اول برگزیدگان نظرسنجی پرشین بلاگ ... همشهری جواد ابرو

عکس یادگاری دوستان وبلاگنویس سوپر فعال ... لبخند

عکس یادگاری دوستان وبلاگنویس ... خجالت

عکاسی که با رضایت و بدون مقاومت شکار عکاسی دیگر میشود ...

عکاسی از پروچیستا

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :