اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸٦/٤/٢٩

پرشین بلاگ طی اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به سرقت دامنه اینترنتی PersianBlog.com توسط هکرهای عراقی، خدمات و وبلاگهای این سرویس تا زمان بازپس گیری کامل این دامنه، موقتا از طریق نشانی PersianBlog.ir در دسترس میباشند.

پرشین بلاگ در اطلاعیه خود با تاکید مجدد بر امنیت کامل اطلاعات تمام 800هزار کاربر و بیش از چهارده میلیون یاداشت آرشیو شده، تصریح کرده است: این اختلالات تنها در لایه دامنه پرشین بلاگ دات کام بوده و هیچ آسیبی به اطلاعات کاربران و آرشیو یاداشت هایشان وارد نشده است.

در این اطلاعیه آمده: هویت و مشخصات سارق دامنه اولین و بزرگترین سرویس وبلاگ فارسی جهان کشف و شناسایی شده است و از طریق مراجع داخلی و خارجی مراحل قانونی برای بازپس گیری دامنه فوق و اعلام جرم نسبت به سارق درجریان میباشد.
براین اساس و تا پایان فرآیند فوق، پرشین بلاگ از چهار میلیون مخاطب روزانه اش دعوت کرده تا زمان بازپس گیری نهایی دامنه پرشین بلاگ دات کام از نشانی PersianBlog.ir استفاده نمایند.

پرشین بلاگ اولین و بزرگترین سرویس وبلاگ فارسی جهان است که بیش از 800هزار وبلاگ فارسی را در خود جایی داده،دامنه اینترنتی این سرویس رایگان وبلاگ نویسی فارسی بامداد روز چهارشنبه توسط یک گروه هکر عراقی با عنوان iraqhack به سرقت رفته و سارقین با تغییر DNS های آن عبارات موهون و توهین آمیزی نسبت به ایران و ایرانیان منتشر ساخته اند.

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸٦/٤/٢٧

پیرو سرقت دامنه پرشین بلاگ دات کام توسط هکرهای عرب و درج عبارات موهون و توهین آمیز بر ضد ایران و ایرانی پرشین بلاگ طی اطلاعیه ای که صبح امروز منتشر شد تصریح کرد "اطلاعات و آرشیو نوشته های کاربران" در صحت و امنیت کامل در سرورهای مختلف پرشین بلاگ نگهداری میشود و اختلالات فوق تنها در لایه DNS و دامنه توسط مهاجمین به وجود آمده است که در حال پیگیری و رفع میباشد.

پرشین بلاگ با اطمینان خاطر به کاربران خود در خصوص امنیت اطلاعات آنان اعلام میکند این اختلال از لایه شرکت خارجی عرضه کننده خدمات دامین بوجود آمده است که با همکاری و پیگیری این شرکت به زودی دامنه به مالکیت پرشین بلاگ بازمیگردد و تا آن زمان خدمات اولین و بزرگترین سرویس وبلاگ فارسی از طریق نشانی Persianblog.ir در دسترس خواهد بود.

پرشین بلاگ چهارم مردادماه و همزمان با جشن میلاد امام علی (ع) پنجمین سالگرد تولد وبلاگ فارسی را با حضور صدها تن از کاربران خود گرامی خواهد داشت.

پرشین بلاگ افتخار میزبانی بیش از هشتصد هزار وبلاگ فارسی را دارد و تمام مدیران و تیم فنی پرشین بلاگ حداکثر سعی و تلاش خود را برای عرضه خدمات باکیفیت و نوین داشته و خواهند داشت.

پرشین بلاگ زنده است، تا وبلاگ فارسی زنده است!
 

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸٦/٤/٢٧

پرشین بلاگ طی اطلاعیه ای اعلام کرد: دامنه اینترنتی PersianBlog.com مورد تعرض و سرقت هکرهای عراقی قرار گرفته است.

بدنبال حملات هکرهای عراقی به دامنه اینترنتی پرشین بلاگ اختلالاتی در بزرگترین سرویس دهنده اینترنتی ایرانی ایجاد شده است.
بنا به اعلام پرشین بلاگ، حملات به سرور و بانک اطلاعاتی بیش از هشتصد هزار وبلاگ فارسی به هیچ وجه موفق نبوده و اطلاعات کاربران و نوشته های تمام کاربران در سلامت و امنیت کامل در سرورهای پرشین بلاگ قراردارد.

بنا به این گزارش اختلالاتی از حدود ساعت 4 صبح روز چهارشنبه (امروز) از لایه DNS دامین در تعدادی از سرویس دهنده های اینترنت قابل مشاهده است.
پرشین بلاگ در اطلاعیه خود به کاربران اطمینان داده که اطلاعات و محتوای فارسی پرشین بلاگ از آسیب محفوظ بوده و هیچگونه دسترسی به سرویس دهنده و اطلاعات کاربران اتفاق نیفتاده است.
این اختلالات برای تمامی کاربران قابل مشاهده نیست ولی اکثریتی از چهار میلیون مخاطب روزانه پرشین بلاگ با آن مواجه هستند که با همکاری شرکت خارجی عرضه خدمات دامین در حال پیگیری و رفع میباشد.

هکرها در این حمله با درج عباراتی موهون و ضد ایرانی تلاش کرده اند حرکت خود را عربی جلوه دهند.

این اتفاق سال گذشته نیز به همین شکل اتفاق افتاده بود که برای ساعاتی اختلالاتی در اولین سرویس وبلاگ فارسی ایجاد کرده بود.

اطلاعات تکمیلی متعاقبا ارسال میشود.
 

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸٦/٤/٢٦

مدیر اجرایی پرشین‌بلاگ گفت: نتایج فراخوان انتخاب برترین وبلاگ‌های فارسی همزمان با پنجمین سالگرد تولد پرشین‌بلاگ و وبلاگ فارسی اعلام می‌شود.

به گزارش پرشین بلاگ، "انسیه پولادزاده" افزود: سایت پرشین‌وبلاگ متعلق به گروه سایت‌های پرشین‌بلاگ از نیمه اول خرداد ماه با اعلام فراخوانی از کاربران وب فارسی خواسته بود تا محبوب‌ترین وبلاگ‌های فارسی را از هر سرویس وبلاگی که باشند، انتخاب کنند.

وی ادامه داد: نتایج این نظرسنجی که تا 15 تیر ماه ادامه داشت، چهارم مردادماه همزمان با برگزاری پنجمین سالگرد تولد پرشین‌بلاگ و وبلاگ فارسی طی مراسمی اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش، 23 خرداد 1381 پرشین بلاگ به عنوان نخستین سرویس وبلاگ فارسی آغاز به کار کرد و برای نخستین بار امکان وبلاگ‌نویسی را برای عموم کاربران اینترنت فراهم آورد که به مناسبت همین روز مراسمی با حضور وبلاگ نویسان برگزار خواهد شد.

 

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :