اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸٥/٩/٢٦

هفته‌نامه چلچراغ مراسمی را به مناسبت فرارسیدن شب یلدا، طولانی ترین شب سال، برگزار می‌کند.
در این مراسم که خوانندگان هفته‌نامه چلچراغ و تعدای از وبلاگ‌نویسان حضور خواهند داشت، به چهره‌های برگزیده خوانندگان "نشان" اهدا خواهد شد.
چلچراغ شب چله امسال با 12 نشان چلچراغ و چهره‌های محبوب و برگزیده جوانان و هنداونه و غزل حافظ طولانی ترین شب سال را گردهم می آیند.
این مراسم روز جمعه ساعت 15 و 30 دقیقه در مجموعه فرهنگی، ورزشی و تجاری اریکه ایرانیان واقع در شهرک قدس،‌ میدان صنعت، بلوار فرحزادی‌، نرسیده به بزرگراه نیایش، نبش خیابان ارغوان برگزار خواهد شد.
این همایش با حمایت ایران خودرو،‌ Aquafresh، پرشین بلاگ و مجتمع فرهنگی،‌ ورزشی، تجاری اریکه برگزار می شود.

 

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸٥/٩/۱۱

مدیر موتور جست و جوی فارسی دهیو گفت: دهیو یک موتور جست و جوی فارسی است که از اسفند 84 به طور آزمایشی آغاز به کار کرده و از اول فروردین 85 به طور رسمی آغاز به کار کرد.
"پارسا فاتحی" هدف از راه اندازی دهیو را گسترش امکانات جست و جو برای فارسی زبان عنوان کرد و افزود: کمبود موتور جست و جوی فارسی از جمله مشکلات فارسی زبانان است که دهیو برای کاهش این شکاف آغاز به کار کرده است.
وی، فهرست موضوعی سایت های ایرانی، ابزارهای بهینه سازی سایت ها و جست و جوی پیشرفته مطابق الگوریتم خاص را از ویژگی های دهیو ذکر کرد.
فاتحی خاطرنشان کرد: در جستجوی سایت در دهیو امتیار سایت در گوگل نیز نمایش داده می شود و تصویر کوچکی از سایت علاوه بر توضیحاتی در مورد آن سایت در کنار نتایح جست و جوی آن نشان داده می شود.
وی ادامه داد: به کمک ابزارهایی که دهیو از آن برخودار است، سایت های فارسی می توانند رتبه خود را در موتورهای جست و جوی بزرگ افزایش دهند.
فاتحی با اشاره به امکان فیلتر برای کودکان در این موتور جست و جو همچنین از امکانات گسترده و سرویس های جانبی دهیو خبر داد و گفت: جست جوی عکس و فیلم؛ موسیقی، تصویر، قرآن، نقشه، کلیپ و خبر از جمله سرویس های موتور جست و جوگر فارسی دهیو به شمار می رود.
وی، جستجوی وبلاگ در چهار سرویس بلاگ فارسی را از امکانات و ویژگی های متمایز دهیو نسبت به سایر موتورهای جست و جوی فارسی دانست.
پارسا فاتحی در مورد نام دهیو که به نشانی www.dahio.com در دسترس است، تصریح کرد: دهیو به معنی دروازه ملل در تخت جمشید است که در قدیم آن را "ویس دهیو" می خواندند.

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :