اخبار پرشین بلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸۳/٩/٢٥

خبر گزاری ایرنا: 92% وبلاگهای فعال فارسی متعلق به پرشین بلاگ است.

خبرگزاری ایرنا در خبری با عنوان "زبان فارسى رتبه چهارم وبلاگهاى " شبکه جهانى اینترنت " را دارد" که در تاریخ 25 آذر در سایت این خبرگزاری منتشر شده، با اشاره به اینکه 92% وبلاگهای فعال فارسی متعلق به پرشین بلاگ است، پرشین بلاگ را رتبه اول سرویسهای وبلاگ ایرانی و رتبه 6 در لیست کل سرویسهای وبلاگ جهان معرفی کرده است. همچنین در بخشی از این خبر آمده است که سایت ایرانى "پرشین بلاگ " حضور قابل توجهى در بین سایتهاى بزرگ اینترنتى مانند اى.او.ال (AOL)، اکسپیدیا(EXPEDIA)، سى.ان .ان (CNN) و مایکروسافت (MICROSOFT) دارد.
خبرگزاری ایرنا در این خبر، طبق آماری که در سایتWWW.BLOGCENSUS.NET منتشر شده ، زبان فارسی را در مکان چهارم دنیای وبلاگ نویسی و ایران را در مکان اول منطقه خاورمیانه عنوان کرده است.

 

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸۳/٩/۱۸

خبرگزاری سینا به نقل از مهندس هاشمی: پرشین بلاگ سریعتر میشود.

خبرگزاری سینا در مقاله ای با عنوان "مژده به کاربران پرشین بلاگ: پرشین بلاگ سریعتر می شود" مصاحبه ای را که با آقای مهندس هاشمی، CIO پرشین بلاگ، انجام داده منعکس نموده که در آن از قول ایشان این مژده را به کاربران پرشین بلاگ داده است که پرشین بلاگ پس از اتمام مرحله دوم ارتقاء سیستم های خود، تا 8 برابر سریعتر خواهد شد. این مقاله را
اینجا
میتوانید ببینید.
 

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸۳/٩/۱٥

 خبرگزاری ایرنا مصاحبه ای با مهندس رضا هاشمی از مدیران پرشین بلاگ درباره اعتراضنامه پرشین بلاگ به تحریف نام خلیج فارس توسط مؤسسه نشنال جئوگرافیک انجام داده است. متن این مصاحبه را در زیر میبینید:


اصفهان ، خبرگزارى جمهورى اسلامى ۱۴ / ۰۹ / ۸۳
داخلى.فناورىاطلاعات وارتباطات .اعتراض .

یکى از مدیران سایت ارایه دهنده سرویس وبلاگ هاى فارسى (پرشین بلاگ ) اعلام کرد : تاکنون بیش از۶۵ هزار کاربر اینترنتى،اعتراضنامه اینترنتى تهیه شده از طرف این سایت در اعتراض به اقدام موسسه آمریکایى نشنال جئوگرافیک را امضا کرده اند.
" رضا هاشمى" روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود : اعتراضنامه مربوط به
استفاده از نام مجعول در کنار نام " خلیج فارس " طى۱۰ روز گذشته در مکان دوم لیست پرطرفدارترین اعتراضات اینترنتى است .
" هاشمى" ادامه داد : با توجه به استقبال فراوان ایرانیان مقیم داخل و
خارج کشور و جامعه وبلاگ نویسان در اعتراض این سایت به حرکت اخیر موسسه آمریکایى مذکور،مدیران پرشین بلاگ تصمیم به پیگیرى این موضوع از طریق مراجع حقوقى گرفتند.
سایت پرشین بلاگ از تمامى حقوقدانان ایرانى در سراسر دنیا خواسته است با ارسال نامه الکترونیکى به آدرس PERSIANGULF@PERSIANBLOG.COMآمادگى خودرا
براى دفاع از این اعتراض حقوقى اعلام نماید.
وى تاکید کرد : پرشین بلاگ در حال مشورت و مذاکره با نهادها و سازمانهاى حقوقى و وکالت داخلى و بین المللى درباره چگونگى پىگیرى این اعتراض است .
به گفته وى تاکنون بسیارى از حقوقدانان ، دانشمندان ، پژوهشگران و نهادهاى فعال مدنى از اعتراض به موسسه نشنال جئوگرافیک حمایت و براى پیگیرى این موضوع اعلام همکارى کرده اند.
موسسه آمریکایى نشنال جئوگرافیک که در موضوع جغرافیا شهرت جهانى دارد در اطلس تازه خود نام جعلى "خلیج عربى" را در داخل پرانتز در مقابل نام "خلیج فارس " قرار داده است.

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸۳/٩/۱۱

ایرنا در خبری به قلم زهرا امیری به ذکر تاریخچه مختصری از وبلاگ در دنیا پرداخته و به بررسی وبلاگ فارسی پرداخته و سرویسهای مختلف وبلاگ فارسی را معرفی کرده است.
در قسمتی از این خبر در مورد پرشین بلاگ آمده است: "پرشین بلاگ یک سرویس رایگان فارسى است که امکان وبلاگ نویسى را براى طیف گسترده ترى از کاربران اینترنت فراهم مىکرد.
پرشین بلاگ هم که خود به نوعى پدربزرگ و پیشکسوت این سرویس دهنده ها است ، اکنون رقیبان جدید را در کنار خود مىبیند که آمده اند تا شاید روزى بتوانند پیشگام این کار شوند اما در حال حاضر بازار سرویس دهندگان وبلاگ هاى فارسى داغ شده است."
متن کامل این خبر را اینجابخوانید.
 

نویسنده: پرشین بلاگ - ۱۳۸۳/٩/۳

مؤسسه نشنال جئوگرافیک (National Geographic ) که از اعتباری جهانی در دانش جغرافیا برخوردار است در اطلس تازه جهان که منتشر کرده، در کنار نام «خلیج فارس» از نام مجعول «خلیج عربی» استفاده کرده است که موجب اعتراضاتی نسبت به این عمل در بین ایرانیان و بخصوص جامعه وبلاگنویسان شده است. بر همین اساس پرشین بلاگ به عنوان بزرگترین سرویس دهنده وبلاگ فارسی، وظیفه خود دانست اقدامی رسمی در جهت هماهنگی و اعلام اعتراض به این امر نماید. در همین راستا توماری اعتراض آمیز خطاب به مؤسسه مذکور به زبان فارسی و انگلیسی در اختیار عموم قرار داده شده که هر ایرانی در هر جای دنیا می تواند با امضای آن اعتراض خود را به این تحریف تاریخی اعلام نماید.

 

تا کنون جمع کثیری از ایرانیان این اعتراض نامه را امضاء کرده اند و با گسترش این اعتراضها امید است که مؤسسه مذکور اقدام به تصحیح این عمل خود نماید.

 

از شما ایرانی عزیز در هر کجای این کره خاکی که هستید، خواهش می کنیم با
امضای اعتراض نامه مذکور
، در این امر ما را همراهی کنید. هر آنچه درباره نام مجعول الخلیج العربی یا Arabian Gulf لازم است بدانید در آدرس http://arabian-gulf.org موجود است. 

آرشیو وبلاگ
کدهای اضافی کاربر :